ONUR TOPLUMSAL TARİH VE KÜLTÜR VAKFI BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

ONUR TOPLUMSAL TARİH VE KÜLTÜR VAKFI BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
25.08.2023
A+
A-

Burs Başvuru Şartları

1) Onur Vakfı’na burs için başvuran öğrencilerin hiç bir kurumdan burs almıyor olmaları gerekir. Paralı eğitim veren kurumlarda öğrenim gören öğrenciler burs olanağından yararlanamayacaktır.

2) Burs başvurusu, başvuru formu eksiksiz doldurularak ve formun altında belirtilen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanarak, vakfın merkezine ulaştırılması ile tamamlanır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 8 Ay Süre İle Kasım Ve Haziran Aylarında Ödenir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
a) Ayrıntılı Özgeçmiş,

b) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

c) Öğrenci Belgesi (yeni kayıt yapanlar için)

d) Transkript ve öğrenci belgesi (ara sınıf öğrencileri için)

e) Anne ve Baba çalışıyor ise maaş bordroları

f) Anne ve Baba’nın SGK kayıtları

g) Ailede başka okuyan kardeş var ise, bu kardeşler ile ilgili bilgi ve öğrenci belgeleri

3) Burs başvuruları, Onur Vakfı Yönetim Kurulu Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir. Burs komisyonu, gerek görmesi halinde, bursiyer adaylarından ek belge isteyebilir, aday ile yüz yüze görüşme yapabilir.

4) Burs için başvuru zamanı Eylül ayıdır. Eylül ayı dışında yapılan başvurular (aciliyet arz eden başvurular hariç) Eylül ayı içinde değerlendirmeye alınır.

5) Burs Komisyonu tarafından belirlenen, bursa hak kazanan öğrenciler Yönetim Kuruluna sunulur. Yönetim Kurulu, bursa hak kazanan öğrenci ile Onur Vakfı Öğrenim Bursu Sözleşmesi’ni imzalar; şayet öğrenci reşit değil ise, sözleşme velisi tarafından imzalanır.

6) Ödemeler, bursiyerin veya öğrenci reşit değilse velisinin adına açılan bir banka hesabına yapılır.

7) Burs ödemeleri, eğitim yılının başladığı Kasım ayı (Kasım ayı dahil) ile bir sonraki yılın Haziran ayı’na kadar (Haziran ayı dahil) 8 ay boyunca yapılır.

8) Onur Vakfı, burs vermeyi kararlaştırdığı öğrenciye ilk yıldan başlamak üzere, eğitimini tamamlayana kadar burs vermeyi sürdürecektir.

9) Burs Komisyonu, bursiyer tarafından yapılan başvuruyu ve ekinde istenen evrakları her zaman inceleyebilir, mezun olduğu ya da devam ettiği öğrenim kurumlarından, bursiyer ile ilgili bilgi isteyebilir.
a) Burs ödemeleri, bursiyerin okulunu bırakması ya da başarı durumunu sürdürmemesi (mücbir haller hariç) durumunda kesilir.
b) Bursiyer adayının verdiği bilgilerin yanlış olduğu belirlenir ya da bir başka kurum ya da kuruluştan burs alması halinde verilen burs kesilir.
Bu durumda, bursiyer, kendisine ödenen toplam burs miktarını bir defada yasal faizi ile birlikte geri ödemekle yükümlüdür.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi Son Başvuru Tarihi 30 Ağustos 2023.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin Vakfın Merkezine Ulaştırılmasıyla Yapılacak.
Başvuru E Posta Adresinden De Bize Ulaşabilirsiniz.
Adres: Kaptanpaşa Mahallesi Darülaceze Caddesi No: 33 Bilal İş Merkezi B Blok Kat: 3 Daire: 42
E-Posta: bilgi@onurvakfi.org


Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.