TOKİ BAŞVURULARINDA BİR DEĞİŞİKLİK DAHA TOKİ 250 Bin Sosyal Konutta Ev Fiyatlarında değişiklik yapıldı DEĞİŞEN ŞARTLAR YENİ FİYATLAR !

TOKİ BAŞVURULARINDA BİR DEĞİŞİKLİK DAHA TOKİ 250 Bin Sosyal Konutta Ev Fiyatlarında değişiklik yapıldı DEĞİŞEN ŞARTLAR  YENİ FİYATLAR !
14.09.2022
A+
A-

TOKİ 250 Bin sosyal konut başvurusu ile ilgili bakan tarafından son dakika açıklaması geldi ev fiyatlarının değiştiğine yer verildi.

Daha önce açıklanan şartlarda gelir şartının İstanbul için 16 , diğer iller için ise 14 bin olacağına yer verilmişti. Ancak bu şartın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile değiştirmişti. Dün açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 18 bin diğer illerde ise 16 bin liranın altında geliri olan vatandaşların konut kampanyasına başvuru yapabileceğini bildirdi.

BİR DEĞİŞİKLİK DE GENÇLERLE İLGİLİ

Gençlerle ilgili de bir değişiklik yapıldı. Yapılan açıklamada 18 yaşından büyük gençlerin de başvuru yapabileceği, bu kişilerin anne babasının evi olsa bile müracaatını yapabileceği bildirildi. Açıklamada, Bakan Kurum, “Sosyal konut projesine 18 yaşını tamamlamış gençler aile evinde artık misafir sayılır. Ailesinin geliri ne kadar olursa olsun bu gençler yaşadıkları şehirlerde sosyal konutlara başvurabilecek. Miras nedeniyle aile konutlarında hisse sahibi olanlar da başvuru yapabilecek. Ödemeler sözleşme tarihi itibariyle başlayacak.” dedi.

EV FİYATLARINDA GÜNCELLEME YAPILDI

Image

Proje kapsamında inşa edilecek 2+1 konutların başlangıç fiyatı ise 608 bin TL olacak.

Bakan Kurum,  Projeye saat 10.30 itibarıyla 92 bin başvuru olduğunu ve saat 11.15’te sayının 141 bine yükseldiğini ardından öğlen saatlerinde 224 bin rakamının aşıldığını açıkladı. Kurum ayrıca konutlarda fiyat sınırının 2+1 dairelerde 770 bin TL ve 3+1’lerde 950 bin TL olarak belirlendiğini duyurdu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.