Kabine Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak , Kaçta Bitecek? Gündem Maddeleri Açıklandı

Kabine Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak , Kaçta Bitecek? Gündem Maddeleri Açıklandı
10.10.2022
A+
A-

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren çalışmalar için gözler bugün Kabine Toplantısı’nda olacak. EYT düzenlemesi, sözleşmeli personel ile taşeron ve geçici işçilerin durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda ele alınacak.

İLK GÜNDEM EYT

Kabine toplantısında bugün emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili konu görüşülecek. 4 milyondan fazla kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesinde son pürüzler çözülecek ve düzenlemeye son hali verilecek.

Kabine bugün toplanıyor, gündem: EYT, sözleşmeliler, taşeron işçiler

TAŞERONA KADRO

Toplantıda kadro alamayan taşeron işçilere de kadro konusu gündeme gelecek. Çalışmaları tamamlanan düzenlemenin kısa sürede yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

BAŞÖRTÜSÜ DÜZENLEMESİ

Geçen gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gelin çözümü yasa değil, anayasa düzeyinde sağlayalım” açıklamasından sonra ADalet Bakanlığı harekete geçmiş ve Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürlüğü bünyesinde bu konu ile ilgili çalışmalar başlamıştı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz ile Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başta olmak üzere AK Parti’nin grup başkanvekilleri ve genel başkan yardımcıları ile hukukçu isimleri bir araya gelerek bu konuda düzenleme yaptı.

Hazırlanan taslak düzenleme bugün kabine toplantısında gündeme gelecek. 

TOKİ

TOKİ ilk evim arsa başvurusuna dair bilgileri Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

ENFLASYON, ASGARİ ÜCRET, MAAŞLAR

Toplantıda yüksek enflasyona karşı atılan adımlar da gündemde olacak. Yüksek enflasyona karşı alım gücünün artırılması yönünde yapılacaklar görüşülecek.

Kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklama yapacak. Toplantının saat 15.00’da başlaması ve 18.00 civarında sona ermesi bekleniyor. Canlı Yayın YouTube hesabımızda sizlerle paylaşılacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.