NEF VAKFI BURS BAŞVURULARI BAŞLADI BURS VEREN KURUMLAR

NEF VAKFI BURS BAŞVURULARI BAŞLADI BURS VEREN KURUMLAR
01.10.2022
A+
A-

Burs Başvuru Koşulları

• T.C. vatandaşı olmak,
• Disiplin cezası ve adli sicil kaydının olmaması,
• Devlet üniversitelerinde lisans bölümlerinde okuyor olmak (Ön lisans, Yüksek lisans, Doktora burs başvuru kapsamı dışındadır),
• Burs süresince eğitime devam ediyor olmak,
• Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak ( kyk kredisi, Şehit ve Gazi çocukları, %40 ve üzeri engelli raporu olanlar ve devlet koruma ve bakım altında yetişen adaylar hariç)
• Aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması,
• Aile üzerine araç ve gelir getiren tapu kaydı olmaması,
• Ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak,
• Üniversitelerin 1 ve 6.sınıf aralığında okuyor olmak (Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir)
• Sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü katılım istemek ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak

Kimlere Burs Verilmez

Açık Öğretim Ve Uzaktan Öğretim Programlarında Okuyan Öğrencilere
Özel Ve Vakıf Üniversitesi Öğrencilerine
Ücretli Değişim Programlarında Bulananlara
Bursa Başvuru Tarihinde Meslek Yüksek Okulu İçin 22, Lisans Düzeyi İçin 25 Yaşının Geçenlere Burs Verilmez.

Burs Başvuru Belgeleri

Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Öğrenciye Ait)
Nüfus Kayıt Örneği
Sabıka Kaydı (Öğrenciye Ait)
Öğrenci Belgesi
Anne – Baba Adına Kayıtlı Mal Varlığını Gösterir Döküm Belgesi (https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama ‘Linki Üzerinden E-Devlet Şifresiyle Alınabilir)
Başvuru Formunda Engelli, Terör Mağduru, Deprem Mağduru Olduğunu Beyan Eden Adaylardan Beyanı Gösteren Resmi Belge Engelli Adaylarımız İçin Sağlık Raporu, Terör Mağduru Adaylarımız İçin Valilik Ya Da Kaymakamlıklardan Belge
Çalışan Ebeveynlere Ait Sgk Hizmet Dökümü (Sgk’nin İnternet Sitesinden E-Devlet Şifresiyle Girilerek Alınabilir. 4a: Sigortalı Çalışan, 4b:Kendi Nam Ve Hesabına Çalışan, 4c: Kamu Çalışanları)
– Çalışan Ebeveynlerin İşyeri Onaylı Maaş Bordrosu
– Ebeveynlerin Serbest Meslek Sahibi Olması Halinde İş Yerine Ait Vergi Levhası Fotokopisi
– Emekliler İçin Aylık Aldıkları Sosyal Güvenlik Kurumundan Onaylı Maaşlarını Gösterir Belge
– Ölüm Aylığı Alanlar İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Onaylı Aylık Gösterir Belge
– Geliri Olmayanlar İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Anne Ve Baba Adına Kayıt Olmadığına Dair Belge
Öğrenci Adına https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri Sorgulama Link’i Üzerinden E- Devlet Şifresiyle Burs Durumu Gösterir Belge

Önemli Notlar
• İlk aşamada olumlu değerlendirilen ve gerekli evrakların talep edildiği adaylar ile birebir görüşme yapılmaktadır. Sonuçlar, öğrencilere e-posta ve SMS ile duyurulacaktır. (İstanbul içinde ikamet eden adaylarımız ile birebir, il dışında ikamet eden adaylarımız ile ise telefon ya da belirtilen haberleşme kanalları ile görüşme sağlanacaktır.)
• İlk aşamanın olumlu sonuçlandığı bilgisi iletilen adayların, gerekli evraklar listesinde yer alan belgeleri eksiksiz olarak tarafımıza iletmesi gerekmektedir.
• Başka bir kurumdan burs alanlar Nef Vakfı bursuna başvuramaz.
• Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs alanlar Nef Vakfı bursuna başvuru yapamaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan Öğrenim Kredisi alınması ise Nef Vakfı bursuna başvurmak için engel teşkil etmez.
• Herhangi bir kurumdan burs almayanlar, başvuru döneminde birden fazla kuruma başvuruda bulunabilirler.
• Öğrencilerin önceden banka hesabı açtırmalarına gerek bulunmamaktadır.
• Üniversite eğitimine devam eden şehit – gazi çocukları ve yüzde 45 engelli raporu bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
• Üniversite eğitimine devam eden şehit – gazi çocukları ve yüzde 45 ve üzeri engelli raporu bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
• Burslarla ilgili detaylı bilgi almak için www.nefvakfi.org’da yer alan “Sık Sorulan Sorular” bölümünü ziyaret edebilir ya da info@nefvakfi.org adresine e-posta ile sorularınızı iletebilirsiniz. Burs dönemi yoğunluğunu göz önünde bulundurarak, sorularınızı telefon ile değil, e-posta ile danışmanızı önemle rica ederiz.

Burs Başvuruları 1 Ekim 2022 İle 14 Ekim 2022 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Yönetmeliği İçin 

Tıklayın.

Online Başvuru Yapmak İçin 

Tıklayın.

İlk Aşama Burs Başvuru Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: Sonuçlar açıklandığında online başvuru yapan tüm adaylarımıza belirtmiş oldukları telefon numaralarına sms olarak geri dönüş sağlanacaktır.

– Not: 1.
Başvuru sayfasında belirtmiş olduğunuz bilgilerinizin güncel bilgileriniz ve güncel iletişim bilgileriniz olduğunuzu kontrol etmenizi öneririz.

– Not:2.
İlk başvuru sırasında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. İlk etap burs başvurusu olumlu sonuçlanan adaylarımızdan birebir iletişime geçilerek evrak talep edilmektedir. Sizden talep edilmeden evrak göndermemenizi rica ederiz.

İlk Aşaması Olumlu Değerlendirilen İstanbul İlindeki Adaylarla Birebir Görüşme Yapılır. İstanbul Dışındaki Adaylarla İse Telefon Yada Diğer Haberleşme Kanalları İle Görüşme Yapılır.

Üniversite Eğitimine Devam Eden Şehit Ve Gazi Çocukları İle %45 Ve Üzeri Engelli Raporu Bulanan Adaylar Öncelikli Olarak Değerlendirilir.

İletişim Bilgileri: Sultan Selim Mahallesi Hümerya Sokak Nef09 Sitesi B Blok Apartman No: 7/8 Kağıthane İstanbul
Telefon: 0 212 386 90 63
E-Posta: info@nefvakfi.org

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: