EYT İle Emekli Olacak Kişi Sayısı Belli Oldu Başkan Yardımcısı Açıkladı

EYT İle Emekli Olacak Kişi Sayısı Belli Oldu Başkan Yardımcısı Açıkladı
01.10.2022
A+
A-

AKP Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, EYT düzenlemesinin çıkacağı tarih ve kaç kişinin yararlanacağı üzerine katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Canlı yayında, EYT düzenlemesinden ilk etapta yararlanacakların yaklaşık sayısını açıklayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Dosya bazlı yaklaşık 12,5 milyon emeklimiz var. İlk etapta 1,5 milyona yakın kişinin emekli olacağı, sonra da sisteme girişin devam edeceği bir düzenleme olacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında, “Geçmiş senelerde hizmet süresi ve prim günü süreleri vardı. Bunda yapılan değişiklik. Bu düzenleme yapıldıktan sonra ilk etapta emekli olacak kişi sayısı 1 milyonun üzerinde. Dosya bazlı yaklaşık 12,5 milyon emeklimiz var. İlk etapta 1,5 milyona yakın kişinin emekli olacağı, sonra da sisteme girişin devam edeceği bir düzenleme olacak. Yaklaşık 3-4 milyon arasında bir vatandaşımızın bu kapsamda olduğunu tahmin ediyoruz. Hepsi bir anda olmayacak. Tabii detaylar için en doğru ağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, benim de hocamdı üniversitede, Sayın Vedat Bilgin olacak” açıklamasında bulundu.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE KADAR OLACAK?’

Sarıeroğlu, asgari ücretle ilgili ise şunları söyledi:

“Asgari ücret artışı, tüm çalışma hayatındaki ücret skalasını etkileyen bir düzenleme. Bütün iş yerlerimiz ücret güncellemesi yapıyorlar. Sosyal yardımlar, yaşlı aylıkları, emekli aylıkları olduğu için çok geniş kitleleri etkiliyor. Güçlü bir artışla yeni seneye girmeyi düşünüyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: