Son Dakika: Aile Destek Programı Ödeme Miktarına Zam Geldi! E Devlet 1250 TL Sosyal Yardım Başvuru Formu

Son Dakika: Aile Destek Programı Ödeme Miktarına Zam Geldi! E Devlet 1250 TL Sosyal Yardım Başvuru Formu
28.09.2022
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın imzası ile yayınlanan son dakika açıklamasında Aile Destek Programı yardım miktarının arttırıldığına yer verildi. Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamını genişlettiklerini açıklayan Bakan Yanık, “Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL’ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450 TL – 600 TL olan destek tutarımızı 850 – 1.250 TL’ye yükseltiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakanlık tarafından yapılan son dakika açıklamasında yeni destek programlarına şu şekilde yer verildi:

– Başlangıçta 450 TL – 650 TL olan ödeme tutarı 850 TL – 1.250 TL’ ye yükseltildi.

– ‘Çocuk Destek Bileşeni’ ismiyle yeni bir destek programa dahil edildi. Sosyal yardımlardan faydalanan ailelerdeki çocuklara ilişkin ilave aylık 350 TL ile 650 TL aralığında destek sağlanacak.  

– Türkiye Aile Destek Programına başvurusu kabul edilen ancak Elektrik Tüketim Desteği (ETD) alamayan hanelere Kw karşılığı destek verilecek (En fala 216 TL’ye kadar). 

– Doğal gaz Tüketim Desteği’nde de tutar artırıldı. Mevcut 415- 1.150 TL olan destek miktarı 900 TL – 2.500 TL olacak şekilde düzenlendi.

– Türkiye Aile Destek Programı’ndan yararlanma şartı: Hanede kişi başına düşen aylık gelirin, net asgari ücretin 1/3’ü yani; 1.833,45 TL’nin altında olması.

BAŞVURULAR

Bakan Yanık hem e devlet kapısı üzerinden hem de SYDV’lerden başvuru yapılabileceğini ifade etti.

SYDV ADRESLERİ İÇİN TIKLAYIN:

E DEVLET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

DAHA FAZLA İÇERİĞİE ULAŞMAK İÇİN SOSYAL MEDTA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.