850 TL BURS DESTEĞİ KAĞITHANE BELEDİYESİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

850 TL BURS DESTEĞİ KAĞITHANE BELEDİYESİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
28.09.2022
A+
A-

Eğitim alanında yaptığı yatırım ve desteklerle öğrenci ve velilerin yanında olan Kağıthane Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencileri bu yıl da unutmadı.

Öğrencilere dönem içinde bir defaya mahsus sağlanacak 850 TL’lik maddi destek için başvuru şartları ve istenen belgeler belediyenin www.kagithane.istanbul adlı internet sitesinde açıklandı. Buna göre başvuruda bulunacak üniversite veya yüksek lisans öğrencilerinin kendisi, anne veya babasından en az bir kişinin Kâğıthane sınırlarında ikamet etmesi, öğrencinin İstanbul dışında 4 yıllık devlet üniversitesinde okuması,  sınıf tekrarı yapmamış olması, ailede kişi başına düşen gelirin net 1.950 TL üzerinde olmaması gerekiyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin konuyla ilgili olarak; ”Pandemi nedeniyle her ne kadar öğrencilerimiz uzaktan eğitim görse de; yine kira ödemeye, kitap ve kırtasiye araçlarını alıp kullanmaya devam ediyorlar. Okula gidemeseler de sosyal hayatın içindeler. Onların bu ihtiyaçlarını görmezden gelemezdik. Bu yıl da eğitim yardımlarımızla öğrencilerimize ve ailelerine destek oluyoruz. Öğrencilerimiz en verimli çağlarında maddi mazeretlerle hiçbir konudan geri kalmamalılar. Gençlerimizin eğitim ve sosyal hayatlarında her zaman yanlarındayız.” diye konuştu.

Öğrenciler 23 Ekim 2020 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler. Detaylı bilgi içinse belediyenin 0212-321 40 40 numaralı telefonu mesai saatleri içerisinde açık olacak. Belediyenin internet sitesi üzerinden başvuruda bulunan öğrencilerin ayrıca gerekli evraklarını, belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne gelerek teslim etmeleri gerekiyor.

İhtiyaç Sahibi Üniversite Öğrencilerine Eğitim Amaçlı Sosyal Yardım Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

BAŞVURU ŞARTLARI

1-ÖĞRENCİNİN İSTANBUL DIŞINDA 4 YILLIK ÜNİVERSİTEDE OKUMASI GEREKMEKTEDİR. ( AÇIKÖĞRETİM, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR. )

2-ÖĞRENCİNİN SINIF TEKRARI YAPMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.

3-ÖĞRENCİNİN VE ANNE VEYA BABADAN EN AZ BİRİNİN DE KAĞITHANE SINIRLARINDA İKAMET ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

4-AİLEDE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİRİN NET 3.500 TL VE ALTINDA OLMASI GEREKMEKTEDİR.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU ( BAŞVURU FORMU BİR SONRAKİ SAYFADA DOLDURULACAKTIR. )

2-ÖĞRENCİ BELGESİ, ASLI ( HANGİ SINIFA GEÇMİŞ İSE O SINIFA AİT İMZALI VE MÜHÜRLÜ ÖĞRENCİ BELGESİ, VEYA E-DEVLETTEN ALINAN ÖĞRENCİ BELGESİ )

3-TRANSKRİPT BELGESİ ( 2. SINIF VE ÜZERİ SINIFLAR İÇİN )

4-NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ ( ÖĞRENCİNİN )

5-KESİNLİKLE ÖĞRENCİ ADINA AÇILMIŞ VAKIFBANK HESAP CÜZDANI FOTOKOPİSİ VEYA BANKA DEKONTU (BELGE ÜZERİNDE IBAN NO VE HESAP SAHİBİNİN İSMİ YAZILI OLMAK ZORUNDADIR.)

6-ANNE VE BABANIN;

  a) Çalışanlardan maaş bordrosu. (İŞ YERİNDEN ONAYLI VEYA E-DEVLETTEN SON 6 AYA AİT HİZMET DÖKÜMÜ)

  b) Emeklilerden MAAŞ DEKONTU veya E-devlet üzerinden EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ.

  c) Vergi mükelleflerinden onaylanmış son bilanço ve gelir tablosu. (MALİ MÜŞAVİR ONAYLI VEYA www.gib.gov.tr ÜZERİNDEN SON YILA AİT YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİ )

  d) Vergi mükellefi olmayan Anne ve Baba için vergi mükellefi olmadığına dair MÜKELLEFİYET YAZISI. ( VERGİ DAİRESİNDEN VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINMALIDIR )

  e) Anne ve Baba çalışmıyor ise (her ikisi içinde) çalışma kaydı olmadığına dair KAYIT SORGULAMA BELGESİ. ( SGK VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINMALIDIR )

  f) Kira geliri olanlardan kira gelir beyannamesi. ( MALİ MÜŞAVİR ONAYLI VEYA www.gib.gov.tr ÜZERİNDEN SON KİRA GELİRİ BEYANNAMESİ DÖKÜMÜ )

BAŞVURULAR 26/09/2022 – 14/10/2022 TARİHLERİ ARASINDA YUKARDA BELİRTİLEN BELGELER TAMAMLANARAK KAĞITHANE BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE 09:30-12.00 ve 13:00-16:00 SAATLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

NOT:YUKARIDA BELİRTİLEN EVRAKLAR TARAFIMIZA ULAŞMADAN İŞLEMİNİZ YAPILMAYACAKTIR. ZAMANINDA TESLİM EDİLMEYEN EVRAKLAR İŞLEME ALINMAYACAKTIR. EKSİK GETİRİLEN BELGELER İLE MÜRACAAT İŞLEMİ YAPILMAYACAK OLUP EVRAKLAR TESLİM ALINMAYACAKTIR. YOĞUNLUK YAŞANMAMASI İÇİN BAŞVURU TARİHİNDEN İTİBAREN EVRAKLARINIZI SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİNİZ.

(BİLGİ İÇİN :0212-321 40 40)

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

https://e-belediye.kagithane.bel.tr/Egitim/EgitimYardimiOnBasvuru/

DAHA FAZLA GÜNCEL BURS DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN:

https://ehocamm.com/category/burs-basvurulari/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.