TOKİ’den Arsa Satış Duyurusu Yayımlandı

TOKİ’den Arsa Satış Duyurusu Yayımlandı
27.09.2022
A+
A-

İHALEYLE SATIŞ YAPILACAK ŞEHİRLER

Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir , Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin, Niğde illeri için gerçekleştirilecek ve toplamda 365 adet muhtelif arsa olarak açıklanan TOKİ arsa satış işlemleri için ihale tarihleri netleşti. 

TOKİ duyurusunda ihalenin 12 Ekim 2022 tarihinde saat 10.30’da yapılacağı belirtildi.  Duyuruda arsalar için %25 peşinat, 36 ay vade, %25 peşinat 48 ay vade, %25 peşinat 60 ay vade imkanlarının olduğu belirtildi. 

TOKİ ARSA SATIŞI İHALESİNDE VADELİ SATIŞTA ÜFE ORANI EN FAZLA %12.5 OLARAK BELİRLENDİ

TOKİ’nin Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir , Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Uşak, Kayseri, Konya, Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin, Niğde illeri için gerçekleştireceği arsa satış işlemlerinde vadeli satışlarda ÜFE oranı altı aylık dönem için en fazla %12.5 oranında belirlendi.  

ARSA SATIŞLARI KDV’DEN MUAF TUTULACAK

Arsa satışları KDV’den muaf tutulacak. Salon katılım bilgileri ve internet üzerinden katılıma dair tüm detaylara TOKİ’nin resmi sayfasından erişim sağlanabiliyor.

TOKİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN:

https://www.toki.gov.tr/

DAHA FAZLA İÇERİĞE ULAŞMAK İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.