Son Dakika Bakan Bilgin’den Sözleşmeliye Kadro EYT ve Taşeron Açıklaması

Son Dakika  Bakan Bilgin’den Sözleşmeliye Kadro EYT ve Taşeron Açıklaması
27.09.2022
A+
A-

Taşeron İşçilerin Durumu

Taşeron işçilerle ilgili bir soru üzerine Bakan Bilgin, geçişlerle ilgili zamanın henüz belli olmadığını, ancak çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Sözleşmelilere Kadro

Sözleşmeli personele kadro meselesine de değinen Bakan Bilgin, ‘’Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadrolarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var’’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanına henüz sunulmadığını belirten Bakan Bilgin, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımız uygun olduğu zaman sunacağız. Bugün gündemde yoktu’’ dedi.

EYT konusundaki bir soru üzerine de Bilgin, “Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanı’mıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’mızla paylaştıktan sonra onu Meclis’e intikal ettiririz.” ifadesini kullandı.

Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçiler ve taşeron işçilerle ilgili çalışmaların aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağını ve Meclis takvimine alınacağını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: