Cumhurbaşkanı’nından Müjdeli Haber Açıklaması! Doğalgaz Yardımına Zam Geldi! (e-devlet başvurusu)

Cumhurbaşkanı’nından Müjdeli Haber Açıklaması! Doğalgaz Yardımına Zam Geldi! (e-devlet başvurusu)
26.09.2022
A+
A-

Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi duyurdu. Daha önce 450 ila 1150 TL arasında yapılan doğal gaz yardım ödemesi 900 TL ile 2.500 TL olarak belirlendi. Peki kimler doğalgaz yardımı alabilecek? 

DOĞAL GAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğal Gaz Tüketim Desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Doğalgaz yardımı almak isteyen vatandaşlar ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ ekranından gerekli bilgileri eksiksiz şekilde doldurarak bu destek için başvuru yapabiliyor. e-Devlet’in yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden de Doğal Gaz Tüketim Desteği başvurusu yapılabiliyor.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURSU İÇİN BURAYA TIKLA!

DOĞAL GAZ YARDIMI NE KADAR?

Doğalgaz yardımında ödemeler arttı! Doğalgaz yardımı kapsamında yıllık 900 Türk lirası ile 2.500 Türk lirası arasında destek ödemesi verilecek. Destekten faydalanmaya hak kazanan vatandaşlar ödemelerini PTT’ye faturalarını ibraz ederek alabilecekler.

KİMLER DOĞLA GAZ YARDIMI ALABİLİR?

Doğalgaz yardımı başvuru şartları merak edilirken, bu destekten ihtiyaç sahibi olan, doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe ve beldede ikamet eden, doğalgaz aboneliği olan tüm vatandaşlar faydalanabilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.