Öğrenci Evini Dizmek İçin Ödeyeceğiniz Minimum Tutar! ÖĞRENCİ EVİ NE KADARA DİZİLİR?

Öğrenci Evini Dizmek İçin Ödeyeceğiniz Minimum Tutar! ÖĞRENCİ EVİ NE KADARA DİZİLİR?
24.09.2022
A+
A-

KYK yurdu çıkmayan ya da yurtlarda kalmak istemeyen gençlerin ilk tercih ettikleri kendi evlerini tutmak. Eşyalı ev arayan öğrencilerin çoğu , fiyatın pahalı olması ve eşyalı evlerin genellikle öğrenciye verilmemesi nedeniyle mecburen eşyasız ev kiralayan öğrenciler, evi 4-5 arkadas kiraladıktan sonra spotçuların yolunu tutmaya başladı. 

Sıfır eşyaların fiyatlarının rekor düzeylere ulaşması nedeniyle gençler mecburen spotçulardan ikinci el elden düşme eşyalar almak zorunda. Son  zamlar sonrası spotçular da fiyatlara yüksek zamlar yaptı. Spotçuluk yapan Selami Al isimli kişi Türkiye Gazetesi’nden Mahmut Özay’a yaptığı açıklamada, “Sıfır pahalı olunca bize geliyorlar. Aslında burada da fiyatlar ucuz değil her üründe ortalama iki kat artmış durumda. Sıfır öğrenciler için hayal olduğu için satabiliyoruz. Bir öğrenci bizim bu çarşıdan 18-20 bin TL arası fiyatla evin eksiklerini tamamen alabilir. Bu fiyatların önceki senelerde 8-10 bin arasındaydı” ifadelerini kullandı.

2. el buzdolabı 2 bin 500 lira

Oturma takımı ve çekyatlar 3 bin lira

Çamaşır ve bulaşık makinesi 4 bin lira

Mutfak eşyaları, halı , televizyon derken 3+1 olan bir ev ancak 20 bin liraya dizilebiliyor.

TAŞIMA ÜCRETİ ÖDEMEYİN

İkinci el eşya alanlar müşterilerine ücretsiz nakliye hizmeti veriyor. Esnaflar öğrencilere uyarıda bulunarak “Bunun için ekstra ücret talep edenlere kesinlikle ödeme yapmayın” ikazında bulundu.

“İNTERNET SATIŞINA VERGİ İSTİYORUZ”

Spotçu esnafı, internetten ikinci el ürünlerin satıldığı platformların esnafı ve müşteriyi korumadığını belirtiyor. Mağduriyetlerin bitmesi için bu sitelerin vergiye tabi tutulmasını talep ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.