2500 TL BURS DESTEĞİ DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

2500 TL BURS DESTEĞİ DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI
24.09.2022
A+
A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, üniversiteyi kazanan Diyarbakırlı gençlerin eğitim hayatına katkı sunmak amacıyla “Yeni Üniversitelilere Destek Projesi” hazırladı.

Başvuru Koşulları
Diyarbakır İlinde İkamet Etmek
2 Yıllık Ön Lisans Yada 4 Yıllık Lisans Örgün Eğitime Kayıt Olmak

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca yürütülecek proje kapsamında devlet ile özel üniversiteleri yüzde yüz burslu kazanarak ilk defa üniversiteye yerleşen ve kayıt yaptıran 31 yaşından gün almamış Diyarbakırlı gençlere güz döneminde 1250, bahar döneminde 1250 olmak üzere toplam 2 bin 500 lira katkı sağlanacak.

Öğrenciler http://basvuru.diyarbakir.bel.tr adresine TC kimlik numarası ve ad, soyad bilgilerini girerek başvuru yapabilecek.

Bilgiler e-Devlet üzerinden doğrulanacak
Yazılım, bilgisini sisteme yükleyen öğrencinin ikamet bilgileri Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi’nden (MERNİS), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme bilgilerini ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sisteminden otomatik olarak alacak.

Sistem, öğrencinin doldurduğu diğer bilgilerin doğruluğunu e-Devlet üzerinden otomatik kontrol edecek.

Belgelerin doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra kendisine ait İBAN numarası ve e-Devlet üzerinden alacakları öğrenci belgesini sisteme yükleyen öğrencinin başvurusu tamamlanmış olacak.

Doldurulan bilgi ve beyanlarda doğrulanmayan veya herhangi bir yanlışlık olan öğrencinin müracaatını sistem otomatik olarak reddedecek.

Başvuru evraklarının kontrol edilmesinin ardından belirlenecek tarihte söz konusu destekler gençlerin hesaplarına yatırılacak.

2022-2023 Dönemi Burs Başvuruları 21 Eylül 2022 İle 3 Ekim 2022 (Saat 23:59) Tarihleri Arasında Alınacak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

http://basvuru.diyarbakir.bel.tr/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.