TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI NEDİR -BAŞVURU ŞARTLARI – İNDİRİM ORANI – BANKA VE KREDİ KOŞULLARI- BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK TÜM BİLİNMESİ GEREKENLER

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI NEDİR -BAŞVURU ŞARTLARI – İNDİRİM ORANI – BANKA VE KREDİ KOŞULLARI- BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK TÜM BİLİNMESİ GEREKENLER
23.09.2022
A+
A-

TOKİ indirim kampanyası şartları neler?

  1. 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek.
  2. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut, iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.
  3. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.
  4. Ödemelerini T.C. Ziraat Bankasına yapan alıcılar doğrudan bankaya başvuruda bulunabilecek ve borçlarını kapatabilecektir. Ödemelerini T. Vakıflar Bankasına yapan arsa alıcıları ise kapatmaya esas borç bakiyelerini İdareden öğrenebilecekler.

TOKİ kampanyası indirim oranı

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca vatandaşın beklediği müjdeyi New York’tan duyurdu. Erdoğan’ın açıklamalarına göre, TOKİ ödemelerinde yüzde 25’lik bir kısmı peşin ödeyene yüzde 25 oranında indirim sağlanacak. “Cumhuriyet tarihinin en geniş, en kapsamlı konut kampanyasını başlatmış olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” diyen Erdoğan başvuruların 5 milyona yaklaştığını belirterek “Özellikle gençlerimiz projeyi ciddi manada sahiplendi. Kampanyaya gösterilen teveccüh aslında vatandaşımızın devletine olan güveninin bir işaretidir. Devlete güvendiği için de buna böyle ilgi gösteriyor.” diye konuştu.

TOKİ indirim kampanyasından kimler yararlanacak?

Başkan Erdoğan, TOKİ indirim kampanyasına ilişkin olarak şunları söyledi: “Tabii bir taraftan da arsaları yetiştireceğiz. 250 bin konut amaçlı arsayı da hazırlayacağız. Ayrıca 50 bin işyeriyle ilgili adımımızı da hızla atıyoruz. İnşallah dükkân sahibi olmak isteyenler de orada olacaklar. Bu vesileyle, TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza da bir müjde vermek istiyorum.

  • TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz.

Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek.

Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.”

ARSADA YÜZDE 12,5 İNDİRİM

TOKİ, vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden arsa satışları için de indirim yapacak. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen arsa alıcıları için yüzde 12,5 oranında indirim yapılacak.

Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 23 Eylül-14 Ekim 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

BANKAYA DOĞRUDAN BAŞVURU

Ödemelerini Ziraat Bankasına yapan alıcılar doğrudan bankaya başvuruda bulunabilecek ve borçlarını kapatabilecek. Ödemelerini Vakıflar Bankasına yapan arsa alıcıları ise kapatmaya esas borç bakiyelerini İdareden öğrenebilecek.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

KREDİ FAİZ ORANLARI

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Kampanyada kredi koşulları Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından belirlendi. Her iki bankada da faiz oranları aynı şekilde uygulanacak. “Konut kredisi” ve “iş yeri kredisi”nde 1-120 ay vadeyle olmak üzere, tüm tutar aralıklarında binde 5 tahsis ücreti alınacak. Faiz oranı, konut kredisinde 1,29 iş yeri kredisinde 1,57 olacak.

TOKİ SORGULAMALARI İÇİN TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/toplu-konut-idaresi-baskanligi-toki

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI (23 EYLÜL – 19 EKİM 2022)


BANKALAR VE KREDİ KOŞULLARI
 

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.KREDİ TÜRÜKONUT KREDİSİİŞYERİ KREDİSİ
Vade1-120 Ay1-120 Ay
TutarTüm tutar aralıklarıTüm tutar aralıkları
Faiz Oranı  (%)1,291,57
Tahsis ÜcretiBinde 5
T. HALK BANKASI A.Ş.KREDİ TÜRÜKONUT KREDİSİİŞYERİ KREDİSİ
Vade1-120 Ay1-120 Ay
TutarTüm tutar aralıklarıTüm tutar aralıkları
Faiz Oranı  (%)1,291,57
Tahsis ÜcretiBinde 5

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.