Bursluluk sınavı sonuçları 2022: İOKBS bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Bursluluk sınavı sonuçları 2022: İOKBS bursluluk sınavı sonuçları açıklandı
23.09.2022
A+
A-

 MEB tarafından düzenlenen Bursluluk sınavına 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ile 11’inci sınıf öğrencileri katıldı.

Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanacak. Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere yatılılık, bursluluk, sosyal yardımlar Ekim ayı başından itibaren ödenecek.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecek.

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

Bursluluk sınavını kazanan ancak parasız yatılılığa yerleştirilen öğrenciler, 2684 sayılı İlköğretim ve Ortaöğretimde Parasız Yatılı veya Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal Yardımlara İlişkin Kanun’un 7 nci maddesinde belirtilen “Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs verilmez.” hükmü gereğince bursluluktan yararlanamaz.

Kaçıncı sınıfsınız ve kaç puanla kazandınız Youtube hesabımızda buluşalım. Sürecin takibini oradan yapacağız her aşamada bilmeniz gereken noktalarda bilgilendirme yapacağız.

https://www.youtube.com/c/ehocamm/videos

Sonucunuza bakmak için tıklayın:

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/Dpy/Ss/2022_DPY_Sonuc_Kasdfk34apc/index.asp

4 Eylül’de, 770 yurt içi ve 1 yurt dışı sınav merkezinde 2 bin 926 okul ve 45 bin 479 salonda gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nın sonuçları açıklandı.

Sınav sonucuna göre 70 bin öğrenci başarılı olarak burs almaya hak kazandı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.