TOKİ BAŞVURU ŞARTINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI BAKAN AÇIKLADI TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNDE HANGİ ŞART DEĞİŞTİ?

TOKİ BAŞVURU ŞARTINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI BAKAN AÇIKLADI TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNDE HANGİ ŞART DEĞİŞTİ?
14.09.2022
A+
A-

TOKİ ucuza konut ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Kurum yaptığı açıklamada bir şartın daha değiştiğini söyledi.

TOKİ sosyal konutta başvuru şartı değişti.

TOKİ sosyal konutta bir başvuru şartı hakkında daha açıklama geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptığı son dakika açıklamasında 18 yaşından büyük gençlerin aile evinde artık misafir sayıldığını , bu nedenle başvuruda bir esnetilme yapıldığını söyledi. 

İstanbul’da Sosyal Konut Kampanyası Basın Buluşması programına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, burada dikkat çeken ifadeler kullandı. Bakan Kurum yaptığı açıklamada bugün saat 11.00 itibarıyla 141 bin kişinin sosyal konutlar için başvuru yaptığını söyledi. Bu arada bugün sadece TC kimlik numarasının sonu 0 olanlar için başvuru ekranı açıldı. 15 Eylül’de sonu 2, 16 Eylül’de sonu 4, 17 Eylül’de sonu 6, 18 Eylül’de sonu 8 olanlar için başvurular açılacak. 19 Eylül’den sonra ise herkes başvuru yapabilecek ve başvuru 31 Ekim’de sona erecek.

DEĞİŞEN ŞART

Genç kategorisine başvuru yapacak vatandaşlar için bir son dakika açıklaması yapan Bakan Kurum, sosyal konut projesinde gençlere müjde verdi ve  “Sosyal konut projesine 18 yaşını tamamlamış gençler aile evinde artık misafir sayılır. Ailesinin geliri ne kadar olursa olsun bu gençler yaşadıkları şehirlerde sosyal konutlara başvurabilecek. Miras nedeniyle aile konutlarında hisse sahibi olanlar da başvuru yapabilecek. Ödemeler sözleşme tarihi itibariyle başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Daha fazla içerikten anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.