GÜNCEL BURS VEREN VAKIFLARIN LİSTESİ YENİ BURS DUYURULARI BAŞVURU TARİHLERİNİ KAÇIRMA! 3 YENİ BURS VEREN KURUM

GÜNCEL BURS VEREN VAKIFLARIN LİSTESİ YENİ BURS DUYURULARI BAŞVURU TARİHLERİNİ KAÇIRMA! 3 YENİ BURS VEREN KURUM
13.09.2022
A+
A-

1.MALATYA EĞİTİM VAKFI BURS DUYURUSU

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Başvurularına ilişkin süreç Burs Başvuru Takvimi sayfamızda, gerekli belgeler de Burs Evrakları sayfasında açıklanmıştır.

Türkiye genelinde öğrenim gören/görecek olan öğrencilerin tümü; 2022-23 yılı burs başvurularını 12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında 10.00-17.00 arasında internet sitemiz üzerinde çalışacak Burs Başvurusu sayfaları üzerinden çevirimiçi yapacaklardır. 

AKTİF BURSİYERLER, başvurularını yaptıkları sırada dijital olarak belgelerini de yükleyebileceklerdir.

Sisteme son giriş tarihi 30/09/2021 dir.

Belgerin ASILLARINI en geç 07/10/2021  tarihinde elimizde olacak şekilde bağlı oldukları şubeye (Merkez,Malatya,Ankara) e ulaştırmaları önemle hatırlatılır.

ADAY BURSİYERLER,  başvuruları 2 aşamada tamamlanacaktır.

12/09/2022-30/09/2022 tarihleri arasında internet sitemiz üzerinden Başvuru Formlarını doldurmaları ve Onaylamaları gerekmektedir. Onayladıkları başvurular tarafımızca değerlendirilerek ÖN ELEME ye tabii tutulacak ve bu aşamayı geçenlerin kayıtlı e-posta adreslerine ya da telefonlarına 07/10/2022 tarihine kadar bildirim yapılacaktır.

Ön Elemeyi geçen bursiyerlere  SMS İLE BİLDİRİM yapılacak ve kendilerinden, 07/10/2022-14/10/2022 tarihleri arasında BELGELERİNİN Asıllarını (ÇIKTILARINI) teslim edecekleri Şubemiz bildirilecektir. 

Ön elemenin geçildiği bildirimi yapılmış olması, bursa hak kazanıldığı anlamına gelmez!

Kesin Liste için seçimler, istenen zaman aralığında ve istenilen belgeleri eksiksiz yükleyenler arasından yapılacaktır !

Sonuçların ilan tarihi 21.10.2022 olarak planlanmış olup, kazananlar arasında isminizin olması durumunda VAKIFBANK hsp.numaranızı e-mail ya da telefonla 25.10.2022 tarihinine kadar bildirmeniz önemle duyurulur.

Belgelerini teslim etmeyen ve/veya başvurusu sırasındaki beyanları ile çelişkili belge sunanlar bursiyerlik haklarını kaybederler.

MEV BURS KOMİTESİ

BURS İÇİN BAŞVUR!

2.GENÇ NEVŞEHİRLİLER DERNEĞİ BURS DUYURUSU

Burs Başvuru Koşulları

  • BAŞVURU BİÇİMİ

Burs almak isteyen öğrencileri Genç Nevşehirliler WEB sayfasından başvuru yaparlar. Bu başvurular arasından asil ve yedek olmak üzere bursiyer seçimi yapılır. Burs kazananlar Dernek Yönetimince talep edilen evrakları belirlenmiş E-posta adresi üzerinden gönderirler. Eski bursiyerlerin de her yıl yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir. (Burslarımız öğretim yılı için belirlenmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler her yıl tekrar başvuruda bulunur. Bu başvurular Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirmeye alınır.)

BURS İSTEK FORMU ve BURS YENİLEME FORMU ile ekleri belgeler, günün ihtiyaçlarına ve amaca göre, Dernek Yönetim kurulu tarafından hazırlanır.

  • BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular 12 Eylül- 30 Eylül tarihleri arasında yapılır. Bu tarihlerin dışında yapılacak başvurular kabul edilmez.

  • BAŞVURU İÇİN ARANACAK ŞARTLAR

Burs verilecek öğrencilerde aranacak şartlar aşağıda sayılmıştır.

– Nevşehir nüfusuna kayıtlı olmak ya da Nevşehir de ikamet etmek,

– Başarılı olmak ve Okulunda disiplin cezası almamış olmak. (Öğrenciler bu durumu belgelerle kanıtlar)

– Maddi imkanları yetersiz olmak

– Sabıka kaydı olmamak

  • BURS ÖNCELİKLERİ

Burs başvurularının değerlendirilmesinde aşağıdaki öncelikler, aşağıdaki sıralamaya bakılmaksızın tercih nedenidir.

– Anne ve/ veya babasının yokluğu,

– Maddi imkanları yetersiz gazi ve şehit çocukları,

– Eski bursiyerler,

– Zihinsel veya bedensel engelliler,

  • BURSUN SÜRESİ

Burslar genellikle, (15 Kasım – 15 Haziran boyunca) 9 ay için ödenir.

  • BURSUN ÖDEME ŞEKLİ

Burslar aylık olarak ödenir (9 ay boyunca ödenir). Burs başvuruları her yıl her bursiyer için yeniden değerlendirilir. Bursa hak kazanmış öğrencinin, bu hakkının devamı için, ilk burs almanın olumlu şartları aynen veya artarak devam etmesi gereklidir.

  • BURSA HAK KAZANANLARIN İLANI

Bursa hak kazanan öğrencilerin isimleri ile eğitim ve öğretim görmekte olduğu okullar, Dernek web sitesinde en geç Kasım ayı sonuna kadar ilan edilir ve bursiyerlere bildirilir.

  • BURS ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERİN TEMİN ETMESİ GEREKEN EVRAKLAR

(YENİ BURSİYERLER İÇİN)

1. 1 adet fotoğraf

2. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin Ailenin tamamını içeren belge gerekmektedir.

3. Sabıkasızlık belgesi (18 yaşından küçük olan öğrenciler için gerekmemektedir.)

4. Öğrenci olduğunu gösterir öğrenci belgesi

6. Sınav sonuç belgesi fotokopisi ( YKS vb.)

7. Transkript (Not ortalamasını gösteren belge. İlköğretim, lise için karne fotokopisi yeterlidir. barkodlu veya e-imzalı olması gerekmektedir.)

8. Okuyan kardeşlere ait öğrenci belgesi

9. Ailenin gelir durumunu gösteren belgeler (İş yerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar için ise SGK’den gelirsizlik belgesi yüklenmelidir.Ayrıca çalışmayan, geliri olmayan anne/baba adına Sosyal Güvenlik Kurumundan geliri/kayıtları olmadığına dair belge ve kişinin ismi görülecek şekilde e-devletten veya ilgili kurumdan kayıt olmadığına dair belge alınmalıdır.

10. Şehit veya gazi çocuğu olduğunu gösteren belge fotokopisi

11. Bedensel veya zihinsel engelli olanlar için sağlık raporu fotokopisi

12. Taşnır/Taşınmaz Mal Belgesi; E-Devlet’in http://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir web adresinden anne-baba adına kayıtlı taşınır/taşınmaz malvarlığını (liste, detay, hisse sayfaları), araç bilgisi ve gelir durumunu gösterir detaylı döküm başvuruyla birlikte ibraz edilmelidir.

  • BURSU YENİLENEN ÖĞRENCİLERİN TEMİN ETMESİ GEREKEN EVRAKLAR

(ESKİ BURSİYERLER İÇİN)

1. Sabıkasızlık belgesi (18 yaşından küçük olan öğrenciler için gerekmemektedir.)

2. Öğrenci olduğunu gösterir öğrenci belgesi

3. Transkript (Öğrencinin sene içerisinde aldığı notları gösteren not döküm belgesi, barkodlu veya e-imzalı olması gerekmektedir.)

Evraklar kargo ile değil, belirlenmiş e-posta adresi üzerinden PDF olarak yüklenecektir.

BURS BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

3.BAYBURT VAKFI BURS DUYURUSU

Bayburt Eğitim, Kültür ve Hizmet Vakfı öğrencilerimize burs sağlamaktadır. Burs başvurusu yapmak için BAŞVURU FORMU ‘nu indirip istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra info@bayburtvakfi.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Başvurular 30 Eylül 2022 gününe kadar kabul edilecektir.

Başvuru Formu İndir

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.