ÖNLİSANS LİSANS ÖĞRENCİLERİNE 1000 TL BURS DESTEĞİ KARATAY BELEDİYESİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖNLİSANS LİSANS ÖĞRENCİLERİNE 1000 TL BURS DESTEĞİ KARATAY BELEDİYESİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
29.08.2022
A+
A-

Karatay Belediyesi, ilçede ikamet eden ve Türkiye’de özel veya devlet herhangi bir üniversitesinin lisans veya ön lisans programlarına bu yıl ilk defa yerleşip kaydını yaptıran Karataylı gençlere 1000 TL katkı verileceğini duyurdu.

Bugüne kadar hayata geçirdiği projeler ve ilçeye kazandırdığı yatırımlarla ilçenin eğitim kalitesinin artmasına büyük katkı sunan Karatay Belediyesi, şimdi de üniversite sınavını kazanarak kaydını yaptıran Karataylı öğrencilere 1000 TL eğitim desteği verecek.

Karatay Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Karatay’da ikamet eden ve bu yıl üniversiteye kaydını yaptıran öğrencilere devlet-özel-vakıf fark etmeksizin 1000 Türk Lirası eğitim desteği sağlanacak. 

İŞTE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE VERİLECEK DESTEĞİN AYRINTILARI

Karatay Belediyesi’nin bu yeni projesi kapsamında devlet, özel veya vakıf üniversitesi fark etmeksizin ilk defa üniversiteye yerleşen ve kayıt yaptıran Karataylı gençlere bir defaya mahsus 1000 lira katkı sağlanacak. Öğrenciler; https://universite.karatay.bel.tr adresine gerekli bilgilerini girerek başvuru yapabilecek. 26 Ağustos’ta başlayan müracaatlar, 31 Ağustos Çarşamba günü sona erecek.

Başvuru yapabilmek için gerekli şartlar işe şöyle: Öğrenci Türkiye sınırları içinde bir üniversiteye yerleşmiş olmalıdır. Üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına 2022 yılında ilk defa yerleşenlerin başvuruları kabul edilecektir. Öğrencinin ve velisinin 01.08.2022 tarihi itibariyle Karatay’da ikamet etmesi gerekmektedir. ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul-Bölüm Belirten) ve Okul Kayıt Belgesi’nin (ya da Öğrenci Belgesi) başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Açık öğretim veya uzaktan öğretim kazanan öğrencilerin başvuruları alınmayacak. Devlet, özel ve vakıf üniversitelerini kazanmış olan öğrenciler başvuruda bulunabilir. Bu eğitim desteği tek sefere mahsus olmak üzere yukarıdaki şartları sağlayan ve kaydını oluşturan her öğrenci için 1000 Türk Lirasıdır.

KARATAY BELEDİYESİ OLARAK EĞİTİM HAYATINIZIN HER ALANINDA YANINIZDAYIZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kıymetli gençler, Karatay Belediyesi olarak eğitim hayatınızın her alanında yanınızdayız.Biliyorsunuz, son YKS sınavında sizlere sınav kayıt ücreti desteği sağlamıştık. Sosyal belediyeciliğimizi bu alanda bir başka boyuta taşıyarak bu yıl üniversiteye ilk adımını atacak tüm Karataylı gençlerimize nakdi destek sağlamaya karar verdik. Karatay’ımızda ikamet edip lisans ve ön lisans eğitimi vesilesiyle ülkemizin birçok üniversitesine gidecek olan tüm öğrencilerimize 1000 TL eğitim desteği sağlayacağız, hayırlı olsun.”

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

https://universite.karatay.bel.tr/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.