ÜNİVERSİTEDE ÖĞRENCİLERİNİN SU FATURASINA YÜZDE 50 İNDİRİM- 10 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ YAPILACAK

ÜNİVERSİTEDE ÖĞRENCİLERİNİN SU FATURASINA YÜZDE 50 İNDİRİM- 10 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ YAPILACAK
26.08.2022
A+
A-

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentteki yükseköğrenim öğrencilerinin su faturalarına yüzde 50 indirim uygulayacaklarını, 10 bin öğrenciye eğitim yardımı yapılacağını, ihtiyaç sahibi ailelerin gelişme çağındaki çocuklarına düzenli süt ve gıda dağıtacaklarını söyledi.

Osmangazi Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Erkilet Kütüphanesi’nin tanıtım töreninde konuşan Büyükkılıç, kente 9’uncu kütüphaneyi kazandırdıklarını belirtti.

5 üniversitesi ve 80 bin civarında üniversite öğrencisi olan kentte, 300 binin üzerinde de ilk ve ortaöğretim öğrencisi bulunduğunu aktaran Büyükkılıç, eğitimi önemsediklerini, kütüphaneleri olmazsa olmaz gördüklerini dile getirdi.

Gelecek neslin eğitimli, donanımlı olması ve geleceği aydınlatması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını anlatan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Şehrimizde okuyan yükseköğrenim öğrencisi kardeşlerimizin su paralarının yüzde 50’si Kayseri Büyükşehir Belediyesinden diyoruz. Kayseri’mizde okuyan 10 bin öğrenciye eğitim yardımı diyoruz. Gençler sıkı durun, sosyal ve spor tesislerimizden yararlananlara yüzde 25 indirim diyoruz. Eğitimin ve eğitimcinin dostu olarak ulaşımda abonman biletini 155 TL’den 100 TL’ye indiriyoruz. Ayrıca ihtiyacı olan gençlerimiz varsa müracaat etsinler, onlara da yükleme yapmak suretiyle ulaşımda destek imkanlarını sunacağımızı buradan paylaşıyoruz.”

BÜYÜKKILIÇ’TAN KIRTASİYE YARDIMI TALİMATI

İhtiyaç sahibi ailelere kırtasiye yardımı için de ilgili birimlere talimat veren Büyükkılıç, “Sevgili gençlerimizi alnından öpüyorum, onların ihtiyacını çok önemsiyoruz. Bu kütüphaneler doluyor, taşıyor, demek ki burada bir hizmet var. Eğitim dönemi de başlıyor, buradan birimlerimize kırtasiye yardımı müjdesini de veriyorum. Bu konuda ne gerekiyorsa onu da yapmamız gerektiğini paylaşmak istiyoruz. Çünkü biz biriz, beraberiz, hep beraber Türkiye’yiz” şeklinde konuştu.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE SÜT VE GIDA YARDIMI

Başkan Büyükkılıç, müjdelerin bitmediğini vurgulayarak, ihtiyaç sahibi ailelere süt ve gıda yardımı da yapacaklarının altını çizerek, “Daha da yetmedi, saymakla bitmiyor. Şimdi sıkı durun, ihtiyaç sahibi olan ailelerimize süt ve gıda yardımı yapacağımızı da buradan paylaşmak istiyorum. İhtiyaç olan ne var ise değerli muhtarlarımız, bizlere iletin, gerekeni yaparız. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç’ın bu müjdeleri sonrası kalabalık tarafından büyük alkışlarla Büyükkılıç’a teşekkür edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.