YÖK Başkanı açıkladı Üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeline ek ödeme

YÖK Başkanı açıkladı Üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeline ek ödeme
24.08.2022
A+
A-

YÖK Başkanı Erol Özvar, “Üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için yasal mevzuat çalışması başlatıldı. Üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeli döner sermaye ek ödemesinden faydalanacak” dedi.

Özvar, sosyal medya hesabından yaptığı ‘Üniversite hastanelerinde çalışan sağlık çalışanlarına ek ödeme’ ile ilgili şu paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

Sağlık Bakanlığı’nın 12.08.2022 tarihli ve 31921 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliği ile sağlık personeline döner sermayeden yapılacak ek ödeme oranlarında iyileştirmeler yapılmıştır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, söz konusu iyileştirmelere matuf olarak yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren kamu hastanelerinde çalışan sağlık personelinin herhangi bir hak kaybına uğramaması ve özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulumuz, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iş birliği halinde bir yasal mevzuat çalışması başlatmıştır.

Düzenlemenin yapılmasıyla birlikte, güncellenmiş haliyle döner sermaye ek ödemesi uygulamasından, üniversite hastanelerinde çalışan öğretim elemanlarımız da yararlanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.