UMUDUM EĞİTİM BURS BAŞVURULARI BAŞLADI OKULÖNCESİ -İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE-ÜNİVERSİTE

UMUDUM EĞİTİM BURS BAŞVURULARI BAŞLADI OKULÖNCESİ -İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE-ÜNİVERSİTE
26.07.2021
A+
A-

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), eğitimini yurt içinde sürdürebilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine Umudum Eğitim Burs Programı kapsamında eğitim bursu vermektedir. Çocukların eğitim umuduna tutunarak motivasyonlarını güçlendirmek ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajlar nedeniyle eğitim hayatlarının etkilenmemesi hedefiyle başlatılan program kapsamında tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocukların eğitim giderleri karşılanır.

Eğitim bursları, KAÇUV Burs Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde öğrencilerin öğretim hayatı boyunca aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde devam ettirilmektedir.

Burs miktarları ve burs verilecek öğrenci sayıları her yıl Haziran ayında KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından yeniden belirlenir.

Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) okula kayıt parası ve eğitim materyali gideri amacıyla yatırılır.

8.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak yatırılır. Öğrencinin liseye hazırlık kursu ve özel ders ücreti karşılaması amaçlanır.

9. 10. ve 11. sınıfa başlayacak öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) okula kayıt parası ve eğitim materyali gideri amacıyla yatırılır.

12.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak yatırılır. Öğrencinin üniversiteye hazırlık kursu ve özel ders ücreti karşılaması amaçlanır.

Üniversite öğrencilerinin bursu Ekim- Haziran arasında (9 ay) aylık olarak yatırılır. Üniversite öğrencileri bursu için başvuran açık öğretim ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

KAÇUV burs kriterlerine uygun olmadığı tespit edilenlerin bursu kesilir.

Başvuru Koşulları

 • Bursu alacak öğrencinin geçmişte kanser tedavisi görmüş olması ya da tedavisinin devam ediyor olmak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Ailenin mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olması
 • Bursu alacak öğrencinin kazanç getiren herhangi bir işte çalışmaması
 • Ara sınıflarda bir önceki sınıftan başarısız dersi olmamak ve bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmak
Aday Olamayacaklar
 • Öğrenim görüyorken yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alan öğrenciler
 • Açık öğretim ve yüksek lisans öğrenciler

Başvuru için Gerekli Belgeler

Burs başvurusu için aşağıda belirtilen belgeler egitim@kacuv.org adresine mail olarak iletilecektir. İnternet üzerinden temin edilemeyen belgelerin fotoğraflarının yine maile eklenerek iletilmesi yeterlidir.

 • Tedavi görülen hastaneden ve hekimden alınmış kanser hastalığına ilişkin raporunun kopyası
 • Okul öncesi ve 1.sınıfa başlayacak öğrenciler için öğrencinin kayıt yaptıracağı okul bilgisi (e-okul.meb.gov.tr)
 • Öğretim kurumundan alınmış öğrencinin devam edeceği sınıfı gösteren öğrenci belgesi
 • Öğrenci, anne ve baba için Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (e-devlet)
 • Öğrenci, anne ve baba için İkametgah Belgesi (e-devlet)
 • Öğrencinin nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartının arkalı ve önlü fotoğrafı
 • Anne veya babanın evde bakım/engelli maaşı alıp almadığını gösteren belge (e-devlet)
 • Ailenin mali durumunu gösteren belgeler;
 1. Çalışan anne, baba için; maaş bordrosu
 2. Emekliler için; aylık maaşı gösterir belge (e-devlet)
 3. Çalışmayan, geliri olmayan anne ve baba için; Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmadığına dair belge (e- devlet)
 4. Anne ve baba adına ayrı ayrı varsa tapu bilgilerini gösterir belge yoksa olmadığını gösteren ekran görüntüsü (e- devlet)
 5. Anne ve baba adına ayrı ayrı araç varsa, Araç Kayıt Belgesi; yoksa kayıt olmadığını gösteren ekran görüntüsü (e-devlet)

Önemli Notlar

 • E-devlet üzerinden alınan tüm belgeler, barkod özelliği varsa mutlaka barkodlu olarak alınmalı ve belgelerin kimin adına olduğu mutlaka görünmelidir.
 • Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.
 •  Anne, baba dışında (anneanne, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
 • Belgelerin tümünün güncel tarihli olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bursiyer Seçimi

KAÇUV Yönetim Kurulu tarafından belirlenen Burs Komisyonu, başvuruları ve gönderilen belgeleri inceleyeceklerdir. Kesin sonuçlar KAÇUV tarafından burs kazanan öğrencilere e-posta/ SMS veya telefon yoluyla duyurulacaktır. KAÇUV’dan gelecek e-posta/SMS veya telefon bildirimleri dışındaki herhangi bir bilginin geçerliliği bulunmamaktadır.

Bursun Ödenmesi

Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) ailelerin hesaplarına yatırılır.

8.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak ailelerin hesaplarına yatırılır.

9. 10. ve 11. sınıfa başlayacak öğrencilerinin bursu yılda iki kez olmak üzere eğitim öğretim dönemleri başlangıcında (Eylül ve Şubat) ailelerin hesaplarına yatırılır.

12.sınıfa başlayacak olan öğrencilerin bursu Eylül- Haziran ayları arasında (10 ay) aylık olarak ailelerin hesaplarına yatırılır.

Üniversite öğrencilerinin bursu Ekim- Haziran arasında (9 ay) aylık olarak öğrencilerin hesaplarına yatırılır.

Burs Başvurusu hakkındaki tüm sorularınız için egitim@kacuv.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN:

Ön Başvuru Formu

Ön başvuru formunun doldurulmasında sonra ön elemeyi geçen adaylara olumlu dönüş yapılacaktır. Bu adayların aşağıdaki linkte yer alan başvuru koşullarını yerine getirmesi ve gerekli belgeleri egitim@kacuv.org adresine e-mail atmaları gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.