ÖSYM YKS 2021 SORULARI ÇALINDI MI? SINAV İPTAL EDİLECEK Mİ?

ÖSYM YKS 2021 SORULARI ÇALINDI MI? SINAV İPTAL EDİLECEK Mİ?
27.06.2021
A+
A-

Videonun altındaki yorum sosyal medyayı karıştırdı! TYT soruları çalındı mı?

YouTube’da bir videoya yapılan yorum sosyal medyada TYT sınav sorularının çalındığına yönelik iddiaları gündeme getirdi. Videodaki konunun hangi sınavda çıkacağını ve kaçıncı soru olacağını 4 gün önce bilmesi sonrası #sorularçalındı tagı gündeme girdi.

YKS 2021 sınavı tamamlandı. Ancak bir Youtube videosunda TYT yer alan bir soru görüldü. Milyonlarca öğrenci inanmak istemese de asıl olay sınavda sorunun yerini bilen başka bir kullanıcı oldu. Sınavdan 4 gün önce hem YKS’de çıkan bir soru hem de TYT sınavında yeri ortaya atıldı.

SORULAR ÇALINDI MI?

Milyonlarca öğrencinin merak ettiği TYT soruları çalındı mı sorusu cevap arıyor. YKS sınavından 4 gün önce Youtube yer alan bir soru bugün sınavda öğrenciler karşısına çıktı. Ancak daha büyük olay ise sınavdan 4 gün önce sorunun yerini bilen kullanıcı oldu. Youtube videosu 1 yıl önce atılsa da kullanıcı 4 gün önce yaptığı yorumda “2021 TYT 13. soru” dedi ve bildi.

İPTAL EDİLECEK Mİ?

Youtube videosunda 1 yıl önce soru tahmini doğru çıkması sonrası, sınavda yerinin bilinmesi “Zafer, zafer benimdir diyebilenindir” adlı kullanıcının sorununu doğru yerini söylemesi büyük olay oldu.

İddialar sonrası gözler ÖSYM’ye çevrildi. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.