3 AŞAMALI NORMALLEŞME SÜRECİ PLANI

3 AŞAMALI NORMALLEŞME SÜRECİ PLANI
14.05.2021
A+
A-

3 aşamalı planın ilk etabı Pazartesi sonrası uygulanacak. İlk etapta kafeler, restoranlar ve lokantalar açılacak fakat ilgili işletmelerin 20.00’e kadar açık tutulması sağlanacak.  

Sokağa çıkma kısıtlamasının 19.00’dan 21.00’e çekilmesi de planlar arasında. Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamında uygulanan sokak kısıtlaması ise Cumartesinin kaldırılmasıyla sadece Pazar günleri olacak. İlk etapta pazar günleri sokak kısıtlamalarının sürmesi beklentiler arasında. Eğitim için ise kötü haber olduğu belirtiliyor.

Kulislere göre bu yıl okullar yüz yüze eğitime geçmeyecek. Milliyetteki habere göre eğitim uzaktan devam edecek. Normalleşmenin ikinci planında restoran, lokanta, kafe gibi işletmeleri 22.00’e kadar açık tutulabilecek, fakat kapalı alanlar kullanılamayacak. Dışarısının ise yüzde 50 oranında kullanıma sunulacağı iddia ediliyor.  Daha küçük işletmeler, kahvehane, çay ocağı gibi yerler valilik üzerinden izinle açılacak.  Üçüncü aşamada ise Temmuz ayında başlayacak. Düğünler kısıtlamalarla yapılabilecek, yeni normalin 3. aşamasında kafe ve restoran gibi yerlerin 23.45’e kadar açılabileceği belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.