SON DAKİKA ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ PERSONEL ALIM SONUÇLARI GÜNCELLENDİ DİKKAT

SON DAKİKA ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ PERSONEL ALIM SONUÇLARI GÜNCELLENDİ DİKKAT
12.04.2021
A+
A-

DUYURU

09/04/2021 tarihinde Başkanlığımızca yayınlanan ilanda adayların KPSS puanlarına ait küsuratlar değerlendirmeden ilan edilmiş ancak yargı kararlarında küsuratlarında puan değeri olarak değerlendirilmesi gerektiği içtihatlarla sabit olduğu ve uygulama birliğinin sağlanması amacıyla ilan listelerimiz güncellenmiştir.

Zabıt Katibi
Adalet  Bakanlığı  Personel  Genel  Müdürlüğü’nün   23/02/2021   tarihli   ilanında   belirtilen “Merkezi sınav puanlarına göre en yüksek  puandan başlamak üzere  her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 20 katı aday uygulamalı sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı uygulamalı  sınava  alınır.” kuralı uyarınca 180  başvuru  kabul  edilmiş, 46  başvuru sıralamaya  giremediğinden değerlendirme  dışı kalmıştır.  Genel ve özel şartları  taşımadığı belirlenen 52 başvuru ise reddilerek değerlendirmeye alınmamıştır. Liste için tıklayınız.

Mübaşir
Adalet  Bakanlığı  Personel  Genel  Müdürlüğü’nün   23/02/2021   tarihli   ilanında   belirtilen “Merkezi sınav puanlarına göre en yüksek  puandan başlamak üzere  her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı aday uygulamalı sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı uygulamalı  sınava  alınır.” kuralı uyarınca 9 başvuru  kabul  edilmiş, 254  başvuru sıralamaya  giremediğinden değerlendirme  dışı kalmıştır.  Genel ve özel şartları  taşımadığı belirlenen 91 başvuru ise reddilerek değerlendirmeye alınmamıştır. Liste için tıklayınız.

Şoför
Adalet  Bakanlığı  Personel  Genel  Müdürlüğü’nün   23/02/2021   tarihli   ilanında   belirtilen “Merkezi sınav puanlarına göre  en  yüksek   puandan  başlamak üzere   her  bir  adalet  komisyonu  için  ilan  edilen  pozisyon  sayısının 3 katı aday uygulamalı sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı uygulamalı  sınava   alınır.” kuralı uyarınca 9 başvuru  kabul  edilmiş, 23 başvuru sıralamaya  giremediğinden değerlendirme  dışı kalmıştır. Genel  ve özel şartları  taşımadığı belirlenen 82 başvuru ise reddilerek değerlendirmeye alınmamıştır. Liste için tıklayınız.

Güvenlik
Adalet Bakanlığı Personel  Genel Müdürlüğü’nün 23/02/2021 tarihli ilanında   belirtilen “Merkezi sınav puanlarına göre en yüksek   puandan  başlamak üzere her  bir adalet  komisyonu için ilan edilen pozisyon  sayısının 3 katı aday uygulamalı sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı uygulamalı  sınava alınır.” kuralı uyarınca 6 başvuru  kabul  edilmiş, 16 başvuru sıralamaya  giremediğinden değerlendirme  dışı kalmıştır. Genel  ve özel şartları  taşımadığı belirlenen 69 başvuru ise reddilerek değerlendirmeye alınmamıştır. Liste için tıklayınız. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.