13 NİSAN’DA OKULLAR KAPANACAK MI? RAMAZANDA OKULLAR NASIL OLACAK?

13 NİSAN’DA OKULLAR KAPANACAK MI? RAMAZANDA OKULLAR NASIL OLACAK?
07.04.2021
A+
A-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, Yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim uygulamaları her ilin valilikleri koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek ifadelerini kullandı.

Ramazan öncesinde toplanacak olan Bilim Kurulu ve Kabine Kurulu’ndan çıkacak kararlar yakından takip ediyoruz ve gelişme olduğu zaman ilgili kanallarımızdan duyuru yapacağız.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde ara tatil ile ilgili, ”15 Şubat’taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz’da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz’a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ramazan ayı ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklama:

Covid-19 tedbirleri konusunda amacımız ülkemizi ramazan ayında genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır.

Yapılan açıklamanın ardından MEB’den bir açıklama beklenmektedir. Okullar yüz yüze eğitime kapatılacak ilgili kararın Pazartesi  kabine toplantısında alınması bekleniyor. Ramazan bayramı sonuna kadar okullar yüz yüze eğitime kapatılabilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.