2021 YILI 23 NİSAN KUTLANACAK MI?

2021 YILI 23 NİSAN KUTLANACAK MI?
06.04.2021
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından E-10230228-349-23672112 sayılı 6 Nisan 2021 tarihli 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2021 konulu Bakan Yardımcısı Bakan a. Mustafa SAFRAN imzalı resmi yazıda ”Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Bugün aynı zamanda millî iradenin ve ulusal egemenliğin her türlü iradenin üstünde olduğunun tescil edildiği tarihtir. Bu bilinç ve anlayışla yetişen yeni nesiller Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacaklardır. 

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda salgındaki duruma göre düşü, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak belirlenen illerde 23 Nisan 2021 Cuma günü saat 09.00’da il ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından asgari düzeyde personel ve öğrenci katılımıyla fiziksel mesafeye dikkat edilerek Atatürk anıtına çelenk koyma töreni yapılacaktır.

Bütün risk gruplarındaki illerde yüz yüze eğitime devam eden okullarda salgına yönelik gerekli tedbirler alınarak kutlama programı yapılacaktır.

 Covid-19 salgın tedbirleri dikkate alınarak il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle yapacakları değerlendirmelere göre il/ilçe düzeyinde kutlama programı yapılabilecektir.

Ayrıca TRT EBA TV’de de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Yayını hazırlanmış olup söz konusu programın izlenmesi için öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesi hususunda; bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.” denilmiştir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.