2021 LİSELER ARASI ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI

2021 LİSELER ARASI ÇEVRİM İÇİ BİLGİ YARIŞMASI
26.03.2021
A+
A-

MAVİ DÜŞÜN LİSELİLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI HEYECANI BAŞLIYOR

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile DenizTemiz Derneği/TURMEPA hem öğretici hem de eğlenceli bir iş birliğine imza atıyor. “Mavi Düşün” temasıyla Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması düzenliyor. 

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencilerinin, küresel iklim değişikliği, denizlerin önemi ve sıfır atık hakkında bilinç ve farkındalık kazanmalarını sağlamak amacıyla 1 –  8 – 15 Nisan olmak üzere üç ayrı tarihte düzenlenerek her yarışmada ilk 3’e giren öğrenciler, sorulara verdikleri doğru cevaplar ve cevaplama süreleri ile ölçümlenerek derecelendirilecektir. 

Kazananları sürpriz hediyeler bekliyor

Dereceye giren öğrencilere birincilik ödülü olarak; Ülker desteğiyle Teknoloji Paketi ve TURMEPA Sıfır Atık Mavi paketi; İkincilik ödülü olarak Deneysel Bilim Seti – Atölyesi ve TURMEPA Sıfır Atık Mavi Paketi ve Üçüncülük ödülü olarak da TURMEPA Sıfır Atık Mavi Kiti verilecektir.   

20’şer soru sorulacak

Yarışmada sorulacak sorular, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü youtube kanalında yayınlanacak olan “Sıfır Atık”, “Küresel İklim Değişikliği” ve “Denizlerin Önemi” isimli eğitim videolarında yer alacak konulardan oluşacaktır. Öğrencilerin aynı zamanda genel kültür bilgilerine yönelik olan yarışmalar, 20’şer sorudan oluşup her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniye olacaktır. 

Bilgi yarışmasına katılım http://ogm.eba.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşecektir. Öğrenciler telefon, tablet ya da bilgisayarlarından giriş yaparak gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra soruları cevaplayabilecektir. Yarışma sonuçları, her yarışmanın yapıldığı günün akşamı saat 19.00’da ogm.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanacaktır.

Yarışma tarih ve saatleri:

1.Yarışma: 01.04.2021 saat 14.00

2.Yarışma: 08.04.2021 saat 14:00

3.Yarışma: 15.04.2021 saat 14:00

Yarışma duyuru yazısını görmek için tıklayınız.

Yarışma şartnamesi için tıklayınız.

Yarışma afişi için tıklayınız.

Yarışmaya başvurmak için tıklayınız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: