DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI ASİL KAZANANLARIN TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI!

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI ASİL KAZANANLARIN TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLADI!
23.08.2023
A+
A-

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) pozisyonlarına yönelik 10-22.07.2023 tarihleri arasında yapılan “2023 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) Alımı Sınavı”nda başarılı olanlardan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin  Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri gereği atamalarına esas olmak üzere aşağıda belirtilen çerçevede tercih alınacaktır.

Atanma işlemlerine esas olmak üzere;

1.  2023 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel (Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi) Alımı Sınavı sonucuna göre başarılı olan ve tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 23/08/2023 tarihinden itibaren 08/09/2023 tarihi saat 17.00’ye kadar  sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

 2.  Sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar en fazla 25 tercih yapabileceklerdir.

 3.   Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

3.1. “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum.”

3.2. “Re’sen  yerleştirilerek  atanmayı  kabul  etmiyorum.”  seçeneklerinden  birini  mutlaka işaretleyeceklerdir.

3.3. Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum.” seçeneğini işaretleyenler ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere bilgisayar kurası ile yerleştirileceklerdir.

 4. “Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum.” seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile süresi içinde tercih yapmayanların atama işlemleri yapılmayacak ve adaylar atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

 5.  Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı en yüksek olana öncelik verilecektir. Sözlü sınav başarı puanlarının eşitliği halinde sırasıyla;

– KPSS puanı yüksek olana,

– KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana,

– Yaşı büyük olana,

öncelik verilecektir.

 6. Sınav sonucu yerleştirmesi yapılanlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında üç yıl süreyle (aile birliği, engellilik, hastalık, eğitim, şehit ve gazi yakınlığı ve diğer mazeretler dâhil) başka bir yere atanamayacaklardır. Sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde aynı ünvandaki kadrolara atanacaklardır. Bu şekilde atananlar, aynı yerde en az bir yıl daha görev yapmak zorunda olacaklardır.

 7. Kadın adaylar sadece kadın, erkek adaylar sadece erkek adaylar için açılan kontenjana başvuruda bulunabileceklerdir.

 8. Her aday, sadece başvurduğu ünvanda tercihte bulunabilecektir.

 9. Adaylardan tercihlerinden birine yerleştiği halde süresi içinde kanuni mazereti olmaksızın görevine başlamayanların atama işlemleri yapılmayacak ve adaylar atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

İlgililere duyurulur.

TERCİH İÇİN TIKLAYIN:

https://dibbys.diyanet.gov.tr/ikys/sinav/kurumdisi/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.