AÖL (AÇIK LİSE) SINAV SONUCU SORGULAMA MEB AÖL 1. dönem sınav sonuçları açıklandı

AÖL (AÇIK LİSE) SINAV SONUCU SORGULAMA MEB AÖL 1. dönem sınav sonuçları açıklandı
05.01.2023
A+
A-

9 Aralık tarihinde online olarak gerçekleşen AÖL 1. dönem sınavları 20 Aralık tarihinde sona erdi. AÖL ders geçme notu 45 olarak belirlenirken, sınav değerlendirme işlemi 100 puan üzerinden yapılacak. 

1. DÖNEM AÖL SINAVLARI İPTAL Mİ?

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen sınavlarda kopya girişimi direkt olarak tespit ediliyor. Bu durumda adayın sınavı da geçersiz sayılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kopya çekenler tespit edildi. Bunun üzerine kopya çektiği belirlenen öğrencilerin sınavı iptal edildi. Bakanlık, sınavın uygulandığı sistem üzerinden her öğrencinin hareketini görüntülüyor. 

Bunun yanı sıra öğrencinin sınav esnasında, bilgisayar ekranında yaptığı tüm işlemler yine sınav sistemi üzerinden kayıt altına alınıyor.

Öğrenci, sınav ekranı dışında başka bir uygulama ya da ekrana geçiş yaptığındaysa bu belirleniyor ve öğrencinin sınavı sistem tarafından anında iptal ediliyor.

AÖL sınav sonuçları adaylara basılı olarak bildirilmeyecek. AÖK Bilgi Sistemine giriş yapan öğrenciler sonuçları T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle sınav sonuçlarını sorgulayabilecek.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.