Cumhurbaşkanı Asgari Ücret Zammını Bugün Saat Kaçta Açıklayacak?

Cumhurbaşkanı  Asgari Ücret Zammını Bugün Saat Kaçta Açıklayacak?
22.12.2022
A+
A-

Asgari ücrette 3. toplantı 20 Aralık Salı günü işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. 3. saat süren toplantıda işçi ve işveren temsilcileri bir rakam üzerinde uzlaşmaya varamazken, asgari ücretin ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamada asgari ücreti bugün açıklayacaklarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Açıklaması

“Yıl başından itibaren işçi memur ve emekli maaşlarında yapılacak artışların, fırsatçıların aç gözlülüğü sebebiyle kısa sürede erimesine izin vermeyeceğiz. Hep birlikte önceliği milletçe ortak geleceğe vermeliyiz. Enflasyonu hızla belirlediğimiz seviyelere düşürme dışında bir engel kalmadı. Önümüzdeki aylarda enflasyonun adeta tepetaklak aşağı ineceğine beraberce şahit olacağız.  2023 hayat pahalılığı belasından kurtulmamızın yılı olacak. Bu da 85 milyon hep birlikte göstereceğimiz dirayetli sabırlı vakarlı duruşla yapabiliriz”

CUMHURBAŞKANI ASGARİ ÜCRETİ SAAT KAÇTA AÇIKLAYACAK?

BUGÜN Asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak. Zammın bugün saat 12:00 – 14:00 saatleri arasında yapılması bekleniyor.

Asgari Ücret açıklaması başladığında YouTube’den canlı yayın yapacağız aşağıdaki linkten katılabilirsiniz.

https://www.youtube.com/@ehocamm/videos

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.