AÇIK LİSE SINAVLARINA DÜZENLEME GELDİ ONLİNE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞEBİLİR!

AÇIK LİSE SINAVLARINA DÜZENLEME GELDİ ONLİNE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞEBİLİR!
17.12.2022
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online olarak gerçekleştirilen açık lise sınavlarında usulsüzlük yapan, sorulaRI internet üzerinde paylaşan kişilerin tespit edildiği ve bu kişilerin sınavlarının geçersiz sayıldığına yer verildi. Sınavı iptal edilen 60 bin kişinin 2 sene boyunca merkezi sınavlara alınmayacağı bildirilirken olayın , sınavlar devam ederken olması dikkatleri çekti.

Bilindiği üzere 9 Aralık’ta açık lise sınavları başladı ve 20 Aralık’ta sona erecek. Sınavlar devam ederken kopya skandalının ortaya çıkması , sistemde bazı düzenlemeler yapılmasına neden oldu. Gelen bilgilere göre sınavlar devam ederken artık kopya çektiği tespit edilenler , tespit edildiği anda anında sistemden atılacak. 

Sınavda kopya çektiği tespit edilenler anında sistemden atılacak ve sınavları geçersiz sayılacak. Öte yandan sınav sorularını internet üzerinde paylaşanlar da tespit edilecek ve bu kişilerin de sınavları iptal edilecek.

EĞİTİMCİLER: AÖL SINAVLARI ONLİNE YAPILMASIN DEDİ

Açık öğretim sınavında yaşanan kopya tartışmaları sonrası teklifte bulunan eğitimciler, “Açık liseye gidip online sınavlarla kopya çekip yüksek puanla mezun olanlar var. 4 yıl yağmur çamur demeden gidenler düşük puanla okulu bitiriyor. Üniversite puanlarında eşitsizlikler doğuyor” değerlendirmesinde bulundular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.