TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI MEMUR ALIM DUYURUSU YAYINLANDI

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI MEMUR ALIM DUYURUSU YAYINLANDI
30.09.2022
A+
A-

Alım Yapılacak Kadrolar

TÜRKŞEKER bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 5 kişilik kadro ile Müfettiş Yardımcısı Alımı gerçekleştirecek. Buna göre alımlar 3 farklı alanda gerçekleştirilecektir.

– Hukuk/Siyasal Bilgiler/ İktisat/ İşletme/İktisadi ve İdari Bilimlerden 3 Kişi,

– Kimya Mühendisliği Bölümünden 1 Kişi,

– Ziraat Fakültelerinin veya muadili yerli ve yabancı fakültelerin Ziraat Mühendisliğinin; Tarım Ekonomisi, Tarım Teknolojisi, Tarım Makineleri, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Tarımsal Mekanizasyon, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Kültür Teknik, Bitkisel Üretim, Bahçe Bitkileri, Bahçe ve Tarla Bitkileri, Tarla Bitkileri, Bitki Koruma, Toprak, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Biyosistem Mühendisliği Bölümlerinden 1 Kişi, olmak üzere toplamda 5 Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar:

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Müfettiş yardımcısı alımı için özel olarak KPSS; Yaş ve Eğitim şartları aranacaktır. Buna göre:

2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS’den Hukuk/Siyasal Bilgiler/ İktisat/ İşletme/İktisadi ve İdari Bilimlerden mezun olanlar için P48 puan türünden en az 80 ve Diğer alanlarda yapılacak memur alımları için P3 puan türünden en az 85 Puan almış olmaları gerekmektedir.

Adayların alım yapılacak alanda eğitimini en az Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bölümlerinden veya Yurtdışı eğitim almış olanların Denklik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Yapılan Merkezi sınav yılının Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Yazılı ve Sözlü Sınav Yapılacak!

TÜRKŞEKER Müfettiş Yardımcısı alımı için KPSS puan sıralaması değerlendirmesine göre adaylara Giriş sınavı yapılacaktır. Sınav kadro sayısının 20 katı aday ile gerçekleştirilecek olup önce yazılı ve sonrasında sözlü sınav yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 05.10.2022 / 08.00 – 16.10.2022 / 23.59

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.