Asgari ücrete ne zaman zam yapılacağı belli oldu Bakan açıkladı! Yeni asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücrete ne zaman zam yapılacağı belli oldu Bakan açıkladı! Yeni asgari ücret ne kadar olacak?
21.09.2022
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında 4 bin 253 lira iken Temmuz’daki zamla 5 bin 500 liraya çıkarılan asgari ücrete değindi ve Aralık’ta bir zam daha yapılacağını söyledi.

Bakan Vedat Bilgin yaptığı yeni açıklamada, “Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız.” dedi ve yeni zam için Aralık ayını işaret etti ve ” Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

KULİSLERDE 7 BİN 500 İLE 8 BİN KONUŞULUYOR

Kulislerde seçim zammı olarak görülen Aralık zammı ile asgari ücretin 7 bin 500 hatta 8 bin liraya kadar çıkarılabileceği bildiriliyor. Sizce asgari ücret ne kadar olmalı?

Bakan Bilgin, enflasyona rağmen Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz iki çeyrek Türkiye yüzde 7,5 ve yüzde 7,6 büyüdü. Ne yaptık? Yaklaşık 1 milyona yakın istihdam ürettik. Sorunun çözümü bu. Enflasyonu küçülerek değil, büyüyerek çözeceğiz. Üretimle, ihracatla çözeceğiz. Türkiye ne kadar ihracat yaparsa ne kadar turizm geliri elde ederse enflasyona karşı o kadar üretime dayalı gücünü kullanıp bu sorunu aşma kabiliyetine sahip olur. Dolayısıyla enflasyonun meydana getirdiği tahribatı büyüme yoluyla, üretim gücümüzle aşacağız. Biz de bakanlık olarak sosyal politikalarla enflasyonun meydana getirdiği eşitsizlikleri ve sorunları çözeceğiz. Asgari ücretle çözeceğiz, 3600 ile çözüyoruz, EYT ile çözeceğiz. Bunların hepsi önümüzdeki dosyalar. Birer birer çözeceğiz. Geçici işçiler sorununu çözeceğiz. Taşeronların kadroya alınmasında, o dönem 90 bin kişi kapsam dışı kalmıştı. Onların sorununu çözeceğiz. Bütün bunları çözüp çözüp ilerleyeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.