TOKİ Sosyal Konut e Devlet Başvuru Sonuçları Açıklanmaya Başladı Sonuçlara nasıl bakılır TOKİ Başvurusu Neden Reddedilir?

TOKİ Sosyal Konut e Devlet Başvuru Sonuçları Açıklanmaya Başladı Sonuçlara nasıl bakılır TOKİ Başvurusu Neden Reddedilir?
20.09.2022
A+
A-

TOKİ başvuru sonuçları açıklanmaya başladı ve başvurusu kabul edilenler, başvuru reddedilenler belli olmaya başladı. E Devlet kapısı üzerinden konu ile ilgili yapılan açıklamada başvuru durumu sorgulama ekranından başvuru durumunuzu öğrenebileceğinize yer verilirken binlerce kişiye TOKİ’den başvuru reddi açıklaması geldi.

TOKİ başvurusu hakkında bir açıklama yapıldı ve başvuru yapanların başvurularının kabul edilip edilmediğinin belli olduğuna yer verildi. e Devlet kapısı üzerinden sorgulama yaparak TOKİ başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Uygulamalı anlatım e.hocamm YouTube hesabımızda mevcut.

Başvurunun reddedilme nedeni başvuru şartları. Aşağıdaki şartlardan birini taşımamanız durumunda başvurunuz reddedilir.

• T.C. vatandaşı olması,

• Proje il nüfusuna kayıtlı olması veya proje ilinde, başvuru döneminden geriye doğru 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması.

• Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dâhilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri kategorisi hariç).

• Aylık hane halkı gelirinin (Kendisi, eşi ve 18 yaş altı çocukları), en fazla net 16.000₺ (İstanbul İli için 18.000₺) olması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin kendisi, eşi ve 18 yaş altı çocukları, başvuru tarihi itibariyle gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı) (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri kategorisi hariç)

• Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi ve eşi adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir, birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

• Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

• Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.

• Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri Kategorisine; TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden “HAK SAHİPLİĞİ” onaylananlar başvuru yapabilecektir. Sözleşme aşamasında konut başvurusu yapılan İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya başvuru yapılan İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belge istenecektir.

• Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri Kategorisinden bir kez konut satışı yapılacaktır.

Bu şartlardan birini taşımamanız durumunda başvurunuz kabul edilmez. 

Başvuru şartlarını taşıdığınız halde başvurunuz reddedildiyse TOKİ ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 444 8 654 numarasını arayarak TOKİ iletişim hattı. Süreçteki güncel duyuruların takibi için instagram hesabımızda bizi takip edin.

SONUCUNUZA BAKMAK İÇİN TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Mahmut kılıç dedi ki:

    Tahsil edilidi ne demek