KYK Yurtlarına KPSS’siz Yaş Şartsız 1029 İşçi Alımı Başvurusu Başladı

KYK Yurtlarına KPSS’siz Yaş Şartsız 1029 İşçi Alımı Başvurusu Başladı
15.09.2022
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurtlarına birçok şehirde sınavsız 1029 işçi alımı yapıyor. 

İŞKUR üzerinden yayınlanan duyuruda Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri bünyesine , KYK yurtlarında çalıştırmak üzere TYP kapsamında 1029 işçi alımı yapılak. Mezuniyet şartsız, sınavsız kura ile yapılacak personel alımında başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başladı.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılan personel alımlarına başvuru yapacak adaylarda aranan şartları İŞKUR sayfasında yayınlandı. Türkiye İş Kurumu sayfasında yayınlanan şartlar şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).
  • Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.
  • AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.

ALIM YAPILAN İLLER

TYP personel alımı diğer illere de gelecek. İlanlar geldikçe paylaşacağız. Duyuru takibini instagram hesabımızdan yapabilirsiniz.

TAKİP İÇİN TIKLAYIN:

https://www.instagram.com/e.hocamm/

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

https://esube.iskur.gov.tr/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: