İBB ÜCRETSİZ İSTANBUL GEZİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÜCRETSİZ İSTANBUL GEZİSİ ADIM ADIM TARİHİ YARIMADA

İBB ÜCRETSİZ İSTANBUL GEZİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÜCRETSİZ İSTANBUL GEZİSİ ADIM ADIM TARİHİ YARIMADA
11.09.2022
A+
A-

ADIM ADIM TARİHİ YARIMADA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü, Adım Adım Tarihi Yarımada projesi kapsamında, İstanbul’un kadim tarihi, zengin envanteri ve geleneksel yaşam kültürünü, İstanbullu gençlerle buluşturuyor.

Üniversite eğitimi için şehir dışından gelen ya da İstanbul’da ikamet ettiği halde şehirle diyalogu sınırlı olan ve henüz İstanbul’un güzelliklerini keşfetme imkanı bulamamış 15-29 yaş arası gençlere öncelikli hizmet vermeyi hedefleyen proje sürecinde, İstanbul’un tarihsel, kültürel ve sanatsal değerleri sunumlarla da desteklenen tematik alan gezileriyle tanıtılacaktır.

“Bir kenti sahiplenmenin ve sevmenin yolu onu tanımaktan geçer” ilkesinden hareketle planlanan Tarihi Yarımada turları, 5 farklı kategori altında 19 farklı rotadan oluşmaktadır. Alanında uzman sanat tarihçisi ve rehberlerin eşliğinde, birbirinden farklı tematik başlıklar altında şehrin kültürel odakları, müzeleri, anıt eserleri, meydanları, seyir terasları ve önemli arterleri 25-30 kişilik gruplara, yıl boyu sürmesi planlanan gezilerle sunulacaktır. Proje kapsamında yapılacak turlar şu kategorilerden oluşmaktadır:

* Kültür Tarihi Gezileri

* Mimarlık Tarihi Gezileri

* Monografik Semt Gezileri

* Arkeolojik Alan Gezileri

* Müze Gezileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adım Adım Tarihi Yarımada Projesiyle gençlere İstanbul’un sakinleri ve varisleri olmanın ayrıcalığını yaşatmayı hedeflemektedir.


Gezi Takvimi için Tıklayın…

https://genclikspor.ibb.istanbul/wp-content/uploads/2022/09/adim-adim-tarihi-yarimada-gezi-takvimi.pdf

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

https://genclikofisleri.ibb.istanbul/faaliyet-kaydi/1/faaliyetlerimiz

Instagram’da Takip Et.

https://www.instagram.com/e.hocamm/

YouTube ‘de Takip Et.

https://www.youtube.com/c/ehocamm

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.