Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu yayınlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi alanda kaç atama yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu yayınlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi alanda kaç atama yapılacak?
15.03.2022
A+
A-

Resmi Gazete,’de yayımlanan ilan ile Sağlık Bakanlığı personel ve işçi alımı ile ilgili soruların cevapları netleşti. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev almak için ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme sistemi ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. 

Sözleşmeli sağlık personeli alımının dışında ayrıca Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatları için de 10 bin sürekli işçi alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı ve işçi alımı başvuruları ile ilgili detaylar ve başvuru tarihleri belli oldu.  Sağlık Bakanlığı Personel alımı ve sürekli işçi alımı başvuruları 15 Mart Salı yani bu sabah itibarıyla başladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU YAYINLANDI

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden KPSS-2022/5 Tercih Kılavuzu bugün yayınlandı.

ÖSYM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

TAŞRA TEŞKİLATLARI İÇİN DE 10 BİN SÜREKÇİ İŞÇİ ALINACAK!

Sağlık Bakanlığı işçi alımı için başvuracak adaylar işçi alımı ilanına Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) “esube.iskur.gov.tr” adresinden ulaşabilecek ve başvurular 15-21 Mart tarihlerinde bu adres üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

Bakanlığın ihtiyaç duyduğu hizmet türleri ve mesleklerde alımlar il düzeyinde karşılanacak ve başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.

Her aday ilan edilen kadrolardan yalnızca bir iş yeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.