2023 DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ADIM ADIM GÖRÜNTÜLÜ ANLATIM FATURA DESTEĞİ E DEVLET BAŞVURU İŞLEMLERİ

2023 DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ADIM ADIM GÖRÜNTÜLÜ ANLATIM  FATURA DESTEĞİ E DEVLET BAŞVURU İŞLEMLERİ
18.02.2022
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğalgaz Tüketim Desteğinde başvuruların bugün itibarıyla başladığını açıkladı

Doğalgaz Tüketim Desteğine başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını belirten Bakan Yanık, “Desteğimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, sistem üzerinden Bakanlığımızca sunulan Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvurularını yapabilecek” dedi.

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla doğalgaz altyapısı bulunan 647 ilçe/beldede ikamet eden ve doğalgaz aboneliği olan bütün vatandaşların destekten yararlanabileceğini bildiren Bakan Yanık şunları söyledi:

“Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak.”

DUYURULARI KAÇIRMAMAK İÇİN BİZLERİ SOSYLA MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.