Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 bin personel alacak kadro dağılı süreç ne zaman başlayacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 bin personel alacak kadro dağılı süreç ne zaman başlayacak
25.11.2021
A+
A-

ile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler. 6 bin personelin 1500’ü ASDEP’li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 24 TV kanalında Helin Aslan’ın moderatörlüğünde, Belkıs Kılıçkaya ve Fadime Özkan’ın sorularını yanıtladı.

Bakan Derya Yanık, ‘Bakanlığımıza 6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler.’

‘6 bin personelin 1500’ü ASDEP’li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak. Süreç başladı. 2022’nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz.’ dedi.

ASDEP Personel Alımı ile Toplam 6000 Kadroya Başvuru Ne Zaman?

Bakan Derya Yanık 6 bin personel alımı ile ilgili olarak sürecin başladığını ifade etti. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde de yeni çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz açıklamasında bulunuldu. İlana başvuru başladığında hemen bu yazımızda yer alacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.