YKS 2. EK YERLEŞTİRMELERDE BİRÇOK BÖLÜM BOŞ KALDI HANGİ BÖLÜMLERE KAÇ KİŞİ YERLEŞTİR SAYISAL VERİLER

YKS 2. EK YERLEŞTİRMELERDE BİRÇOK BÖLÜM BOŞ KALDI HANGİ BÖLÜMLERE KAÇ KİŞİ YERLEŞTİR SAYISAL VERİLER
22.10.2021
A+
A-

021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2021-2022 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ikinci ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, ikinci ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 22 Ekim 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS ikinci ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26 Ekim -01 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 26 – 31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır(Elektronik kayıt hariç üniversitelerdeki kayıt işlemleri, resmi iş günlerinde ve çalışma saatlerinde yapılabilecektir.)


İkinci ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek’te sunulmuştur.

Kamuoyunun ve adayların bilgisine saygıyla sunulur.

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme Sonuçları

SAYISAL VERİLER İÇİN TIKLAYIN:

2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.