1100 TL SOSYAL DESTEK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TAM KAPANMA SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI

1100 TL SOSYAL DESTEK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TAM KAPANMA SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI
05.05.2021
A+
A-

 İlgili programa başvuruya gerek olmadığını 2 milyonun üzerinde haneye 1100 TL ödemenin hesaplara aktarılacağını söyledi. Yanık, “Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” dedi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerekli şartları taşıdığı daha önceden belirlenmiş olan hanelere sosyal destek ödemesi yapılacaktır.
 
Düzce Valimiz Sayın Cevdet Atay’ın koordinatörlüğünde yapılacak olan, sosyal destek ödemeleri ve kısıtlama sebebi ile yaşlı, emekli aylıkları alamayan vatandaşlarımıza kolluk kuvvetlerimiz, sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfımız, PTT personelimiz ve vefa sosyal destek ekiplerimiz vasıtasıyla elden ulaştırılacaktır.
 
Banka kartı olan vatandaşlarımız kendilerine en yakın Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT ATM’lerinden ücretsiz olarak sosyal destek ödemelerini çekebileceklerdir.
 
Sosyal Destek ödeme işlemlerinin 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü başlayıp, 9 Mayıs 2021 Pazar gününe kadar tamamlanması hedeflenmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.