ANADOLU BURSİYERLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ANADOLU BURSİYERLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
14.06.2021
A+
A-

Anadolu Bursiyerleri Programı Başvuru Formu

AÇIKLAMALAR

Anadolu Bursiyerleri Programı, Koç Üniversitesi’nin eğitim olanaklarını Türkiye’nin dört bir yanındaki başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere sunabilmek için eğitimde fırsat eşitliğini yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.  Programın kapsamı ile ilgili detaylı bilgilere http://anadoluburslari.ku.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Adaylık Şartları

Aday öğrencilerin T.C. vatandaşı olmaları, eğitim ücretini ödemekte kısıtlı imkânlara sahip olmaları ve insanlık birikiminin ışığı altında ülkemize ve dünyaya katkı sağlama amacı bulunan sorumluluk bilincine sahip bireyler olmaları beklenmektedir. 

Başvuru için Gerekli Belgeler

  • Başvuru formu internet sayfası üzerinden doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
  • T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Ortaöğretim başarısını gösterir belge (9’uncu sınıftan 12’nci sınıfın ilk dönemini kapsayacak şekilde transkript)
  • Ortaöğretim süresince varsa alınan bursun kapsamına ve süresine ilişkin belge
  • Adli sicil kaydı (18 yaşından büyükler için zorunludur.)
  • 2 adet referans mektubu (Mektuplardan biri rehber öğretmen tarafından, diğeri bir branş öğretmeni tarafından yazılmalıdır. Referanslar başvuru sistemi üzerinden talep edilecektir. Öğretmenler kendilerine gelen e-posta ile doğrudan sisteme girerek referans formunu doldurabilirler.)
  • YKS Sonuç Belgesi’nin kopyası (Adaylar, sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki 12 saat içinde kendilerine gönderilecek olan bağlantıda yer alan formu doldurarak YKS başarı sırasını sisteme girmeli ve sınav sonuç belgesini yüklemelidirler.)
  • Ailenin gelir durumunu gösteren belgeler (Ebeveynlere ait iş yerinden onaylı maaş bordrosu veya maaşı olmadığını gösterir belgeler, emekli aylığını veya emekli olmadığını gösterir belgeler, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesi, ebeveynlere ait taşınmaz malvarlığını ve kayıtlı araç bilgisini gösterir belgeler, kira sözleşmeleri ve ailenin gelir durumu ile ilgili başvuru için önem taşıyan diğer belgeler). Maaş, emekli maaşı, taşınmaz ve araçlara ait belgeler e-devletin ilgili sayfasından alınarak sisteme yüklenebilir.
  • Gelirleri ebeveynleri dışında biri tarafından sağlananlar, geçimini sağlayan kişinin mali durum belgesini başvurusuna eklemelidir.

Önemli Bilgiler

Başvuru formunu doldurmaya başlayabilir, daha sonra devam etmek için “Kaydet ve Daha Sonra Devam Et” butonuna tıklayabilirsiniz. Başvurunuza kaldığınız yerden devam edebilmeniz için sistem size e-posta yoluyla bir bağlantı gönderecektir. Bu bağlantı başvurunuza başladığınız günden itibaren 30 gün süreyle geçerli olacak, 30 günün sonunda formunuz silinecektir. Bu süre zarfını geçirdikten sonra başvuru yapmak isteyen adayların forma yeniden başlamaları gerekmektedir.  

Başvuru formunda sayfalar arasında ilerleme yaparken girdiğiniz bilgiler otomatik olarak sisteme kaydedilir. Formun tamamlanabilmesi için tüm zorunlu alanların doldurulması gereklidir. Başvurusunu tamamlamak üzere “Gönder” butonuna basan adaylar formda yanlış veya eksik doldurulmuş alanları görüntüleyebilirler. Tamamlanan başvurular yeniden erişime açık değildir. Bu nedenle tamamlanan başvurular üzerinde değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır.

Aday öğrencilerin sisteme yüklediği dosyalar gizli tutulacak olup, Koç Üniversitesi tarafından oluşturulacak değerlendirme kurulu tarafından ön elemeye tabi tutulacaktır. Ön elemeyi geçen adaylar, tercih döneminde gerçekleşecek olan mülakat sürecine davet edileceklerdir.

Başvuru süreci ve değerlendirme sonuçları ile ilgili iletişim e-posta yoluyla sürdürülecektir. Tüm adayların güncel bir e-posta adresine sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru süreci ile ilgili sorularınızı anadoluburslari@ku.edu.tr adresine iletebilir, Anadolu Bursiyerleri Programı hakkında güncel bilgiler için internet sitemizi (https://anadolubursiyerleri.ku.edu.tr) takip edebilirsiniz.

BAŞVURU LİNKİ:

https://kocuniversitesi.formstack.com/forms/index.php

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.