Sağlık Bakanlığı 11.317 İşçi Alımı İşe Başlama İşlemleri-İstenen Belgeler

Sağlık Bakanlığı 11.317 İşçi Alımı İşe Başlama İşlemleri-İstenen Belgeler
30.12.2022
A+
A-

Sağlık Bakanlığı işçi alımı yapıyor. Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kontenjanlarda olmak üzere 11 bin 317 kişilik kadro için Kura işlemleri yapıldı. Buna göre Kura sonucuna göre adayarın sonuçları açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 11 Bin 317 İşçi Alımı

Bakanlık hastanelerde ve sağlk merkezlerindeki eksikliği karşılamak üzere 81 şehir için İşçi personel alımı yapıyor. Yapılan Kura sonucuna göre sağlık bakanlığı,

 • 5080 Temizlik Hizmetleri ( Temizlik Görevlisi ),
 • 3559 Koruma ve Güvenlik Hizmetleri ( Güvenlik Görevlisi ),
 • 791 Klinik Destek Elemanı,
 • 604 Hasta Karşılama Yönlendirme Görevlisi,
 • 284 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
 • 275 Elektrikçi ( Genel ),
 • 261 Bilgisayar Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı,
 • 154 Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,
 • 188 İnşaat Boyacısı / Boyacı,
 • 121 Marangoz,

kadrolarında 11 bin 317 işçi ataması yaptı.

Kura Sonuçları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Aralık 2022 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Kura işlemleri 28 Aralık 2022 ve 29 Aralık 2022 tarihlerinde Şehirler İkiye bölünerek gerçekleştirildi. En son  sonuçlar 29 Aralık 2022 tarihi saat 22:00 itibari ile duyuruldu. Adaylar kura sonuçlarına Elektronik ortamda T.C. kimlik bilgileri ile ulaştılar.

Kura Sonrası Adaylardan Hangi Belgeler İstenecek?

Kura da ASİL listede adı geçen adaylar Sağlık Bakanlığından gelecek duyuru ile Belirtilen tarihler arasında belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

Göreve Başlama İşlemleri İçin gerekli Belgeler Nelerdir?

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinin ihtiyacını karşılamak üzere 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında sürekli işçi statüsünde görev yapacak personel alımı kurası sonucunda atanmaya hak kazananlardan istenecek evraklar;

1- Açıktan İşçi Pozisyonu Atama Başvuru Formunun (Tükenmez ya da dolma kalemle, silinti, kazıntı olmayacak şekilde doldurulmuş) imzalı aslı.

2- Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. (Erkek hak sahipleri için) (E-Devlet Kapısından alınan askerlik durum belgesi kabul edilecektir.)

3- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci Maddesinin 7 nci fıkrası gereğince, atamaya esas teşkil etmek üzere, görev yapmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu (tek hekim raporu da olabilir).

4- Adli Sicil/Arşiv Kaydı Belgesi. (E- Devlet Kapısından alınan Adli Sicil Belgesi kabul edilecektir.)

5- Mal Bildirimi Formu. (Form el yazısı ile önlü arkalı tek nüsha ve kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

6- Öğrenim Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti. (İl Sağlık Müdürlüğünce aslı görülüp onaylanacaktır.) İlan edilen kadrolara başvurulan meslekler için belirlenen bir okuldan (bölümden / programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer belgeler.

7- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin 1 inci fıkrasında belirtilen öncelikli durumunu belirtir belge.

Branşlardan istenilecek belgeler;

Temizlik görevlisi mesleği için İstenen Belgeler:

 • En az ilköğretim en çok lisans mezunu olmak. (İlköğretim kurumlarının birinden (5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 yıllık ilköğretim okulundan 6., 7. ve 8. sınıfı terk edenler de dahil) veya ortaöğretim kurumlarının birinden veya ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için İstenen Belgeler:

 • 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun gereğince geçerliliği devam eden özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir.)
 • Engelli veya eski hükümlü olmamak.

Elektrikçi mesleği için İstenen Belgeler:

 • Ortaöğretim kurumlarının; elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dallarının birinden veya endüstriyel otomasyon teknolojileri alanının endüstriyel elektronik dalından veya dengi alan/dalının birinden mezun olmak veya ön lisans eğitim kurumlarının; elektrik teknolojisi, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, endüstriyel elektronik, elektronik teknolojisi, elektrik ve elektronik teknolojisi, elektrik-elektronik teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak veya dengi olmak.

Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı mesleği için İstenen Belgeler:

 • Ortaöğretim kurumlarının; bilişim teknolojileri alanı ve dallarının birinden veya dengi alan/dalının birinden mezun olmak veya ön lisans eğitim kurumlarının; bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilgisayar teknolojileri ve yönetimi, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar donanımı, bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, muhabere ve elektronik bilgi sistemleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak veya dengi programlardan mezun olmak.

Marangoz mesleği için İstenen Belgeler:

 • Ortaöğretim kurumlarının; ahşap teknolojisi alanı ve dalları veya mobilya ve iç mekân tasarımı alanı ve dallarının birinden veya inşaat teknolojisi alanının ahşap yapı sistemleri dalından veya dengi alan/dalının birinden mezun olmak veya ön lisans eğitim kurumlarının; ağaç işleri veya mobilya ve dekorasyon ön lisans programlarının birinden veya dengi programlardan mezun olmak.

Isıtma ve sıhhi tesisatçı mesleği için İstenen Belgeler:

 • Ortaöğretim kurumlarının; tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı ve dallarının birinden veya dengi alan/dalının birinden mezun olmak veya ön lisans eğitim kurumlarının; yapı donatım teknolojisi, sıhhi tesisat, tesisat teknolojisi, yapı tesisat teknolojisi, yapı inşaat, doğalgaz, ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi, sıhhi tesisat ve doğalgaz, doğalgaz ve ısıtma, doğal gaz ve ısıtma, doğalgaz ve boru hatları teknolojisi, gaz ve tesisatı teknolojisi, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi ön lisans programlarının birinden veya dengi programlardan mezun olmak.

Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı tesisatçı mesleği için İstenen Belgeler:

 • En az ortaöğretim (lise ve dengi) en çok ön lisans mezunu olmak.
 • Ortaöğretim kurumlarının; biyomedikal cihaz teknolojileri alanı ve dallarından veya dengi alan/dalının birinden mezun olmak veya ön lisans eğitim kurumlarının; biyomedikal cihaz teknolojisi ön lisans programından veya dengi programdan mezun olmak.

İnşaat boyacısı/boyacı mesleği için İstenen Belgeler:

 • Ortaöğretim kurumlarının; kimya teknolojisi alanı – sınai boya / sanayi boyacılığı ve uygulama tekniği dalından veya inşaat boyacılığı/boyacılık alanı/dalının birinden veya dengi alan/dalının birinden mezun olmak veya ön lisans eğitim kurumlarının; boya teknolojisi, inşaat ve sanayi boya uygulama teknolojisi, boya ve izolasyon uygulama teknikleri, yalıtım teknolojisi, yapı yalıtım teknolojisi ön lisans programından veya dengi programından mezun olmak.

Klinik destek elemanı (hastane) mesleği için İstenen Belgeler:

 • Ortaöğretim ve (lise ve dengi) ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanı – hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak.

Şoför mesleği için İstenen Belgeler:

 • En az ortaöğretim (lise ve dengi) en çok lisans mezunu olmak.
 • Ortaöğretim kurumlarının birinden mezun olmak veya ön lisans programlarının birinden mezun olmak veya lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. B sınıfı, C sınıfı veya D sınıfı sürücü belgelerinden (manuel vites) birine sahip olmak.

SAĞLIK BAKANLIĞI RESMİ WEB SAYFASINDAN DUYURU YAYIMLANDIĞI AN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN PAYLAŞIM YAPILACAKTIR. SAĞLIK BAKANLINDAN DUYURULAR TAKİP EDİLECEK AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK SİZDE DUYURULARO TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

DUYURU TAKİBİ İÇİN TIKLAYIN:

https://yhgm.saglik.gov.tr/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: