Ev yapım-onarım yardımı başvuru şartları neler? Betonarme ve prefabrik ev yapım yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır?

Ev yapım-onarım yardımı başvuru şartları neler? Betonarme ve prefabrik ev yapım yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır?
29.09.2022
A+
A-

PREFABRİK VE BETONARME YAPIM-ONARIM YARDIMI NEDİR?

Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.

Söz konusu yardımdan faydalanmak isteyenlerden; Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2022 yılı için 1.833,45-TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma şartları aranıyor.

PREFABRİK-BETONARME EV YAPIM YARDIMI NE KADAR? 

2022 yılında ev onarımlarında 75.000-TL, prefabrik ev yapımlarında 150.000-TL, betonarme ev yapımlarında 200.000-TL’ye kadar destek verilir.

PREFABRİK – BETONARME EV YAPIM YARDIMI BAŞVURULAR NASIL YAPILIR? 

Barınma desteği içerisinde bulunan betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakflarına yapılıyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN:

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPAMAZSANIZ AŞAĞIDAKİ DOSYADAN SYDV ADRESİNE GİDEREK YÜZ YÜZE KAYIT YAPINIZ. SÜRECİN TAKİBİ İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN TÜM DUYURULAR PAYLAŞILACAKTIR.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.