2021 ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ BURS BAŞVURUSU BAŞLADI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

2021 ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ BURS BAŞVURUSU BAŞLADI BAŞVURU NASIL YAPILIR?
11.10.2021
A+
A-

ODTÜ Mezunlar Derneği, ODTÜ’yü yeni kazananan ve halen öğrenci durumundaki adaylardan karşılıksız burs başvurusu almaktadır.

ODTÜ Mezunlar Derneği Bursu

Dernek yaptığı açıklama da, Burs başvurularını sadece T.C. Vatandaşı olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri yapabilmektedir. Diğer üniversitelerin başvurularını kabul edilmeyeceği belirtildi.

Burs Kapsamı:

  • Maddi gereksinimi olan ODTÜ öğrencilerine (lisansüstü öğrencilerini kapsamaz) belirlenen ölçütler içinde burs vermek,
  • Dernek hedefleri doğrultusunda, çağdaş değerleri savunan bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak,
  • ODTÜ’nün yetersiz kaldığı durumlarda, barınma gereksinimi olan öğrenciler için, ev ve yurt mekânları oluşturmak, bu konuda destek olmak,
  • Dernek üyeleri arasında dayanışmanın gereği olarak, bir üyenin vefatı ya da mağduriyeti gibi özel koşullarda, öğrenim çağındaki çocuklarına, gerekli hallerde

BURSUN DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN GEREKEN BAZI KURALLAR:

*Burs verme süresi her akademik yıl için Ekim ve Haziran ayları dahil olmak üzere en fazla 9 aydır.
*Aldığınız bursun devamı için, ODTÜ Mezunları Derneği tarafından ilan edilen tarihler arasında, Burs Formu’nun yeniden doldurularak yenileme yapılması gerekmektedir.
*Her Akademik yılı sonunda, Burs Yenileme Linki ve bursun devamı için istediğimiz belgeler, e-posta adreslerinize bir duyuru olarak gönderilecektir. Duyuruda belirtilen son başvuru formu doldurma tarihine kadar formun doldurulması, istenilen belgelerin de derneğimize ulaştırılması gerekmektedir.
*Bursunuzun devamı için yapılacak değerlendirme aşamasında derneğimizle olan ilişkileriniz ve etkinliklere belirlenen oranda katılımınız da göz önünde bulundurulacaktır.
*Burs dönemi içinde, Burs Komitesi tarafından düzenli olarak organize edilecek olan sosyal etkinliklere katılım zorunludur. Belirlenen oranda katılımı olmayan öğrencinin bursu kesilir.
*ODTÜ Mezunları Derneği dışında burs ya da maddi yardım alıyorsanız, başvuru formunu doldururken belirtmeniz gerekmektedir. Sonradan tespit etmemiz durumunda bursunuz kesilir.
*Bursunuzun devamı konusundaki her türlü karar size en geç 15 gün içinde bildirilecektir.
*Müracaat formunda, doldurulan bilgilerin doğruluğu bursiyer/bursiyer adayı öğrencilerin sorumluluğundadır. Formda doldurulmuş bölümlerde yanlış bilgi tespiti halinde ODTÜ Mezunları Derneği Burs Yardımlar Yönetmeliği ilgili maddeleri uygulanır. Burs ve Yardımlar Yönetmeliğine http://www.odtumd.org.tr/cg/burs/ adresinden ulaşabilirsiniz.
*Derneğiniz desteği ile eğitim süremi başarı ile tamamlayıp, mesleğimi uygulamaya ve çalışmaya başlayıp mali rahatlığa erdiğim günlerden itibaren Derneğiniz aracılığı ile ben de yardıma ihtiyacı olan genç arkadaşlarıma yardım elimi uzatacağıma vicdani olarak söz veriyorum.

İLETİŞİM:

*Herhangi bir soru, sorun veya isteğiniz olduğunda derneğimiz burs birimi ile telefonla veya Derneğimize gelerek burs komitesi sorumlusu arkadaşımızla 9:30 – 18:30 arası iletişim kurabilirsiniz.
*Sizlerin bizlerle iletişim için kullanacağınız e-posta adresimiz (burs@odtumd.org.tr)dir. Etkinlikler ve duyurular  ‘RESMİ DUYURU’ başlığı ile ODTÜ’ nün size tahsis ettiği (e………..@metu.edu.tr) uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvuruları, vakıf sitesinden online olarak yapılmaktadır. Online burs başvurusunda bulunacak adayların, form doldurabilmeleri için öncelikle derneğin internet sistemine üye olmaları gerekmektedir.

Burs başvurusu için TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.